TekturaFest vol. 10 – dni kontrkultury – dzień 3 (21.04.2013)

TekturaFest vol. 10 – dni kontrkultury – dzień 3 / DominikTekturaFest vol. 10 – dzień 3

Dzień 3.
21 kwietnia 2013, niedziela

 

Alleycat – wyścig rowerowy

godz. 11.oo

Alleycat jest grą miejską dla rowerowych maniaków… Na starcie każdy uczestnik otrzymuje listę zadań do wykonania w różnych lokacjach miasta, a ich poprawne wykonanie nagradzane jest punktami. Wygrywa, jak zwykle, pierwszy na mecie, z największą ilością punktów. Niezbędna jest znajomość topografii Lublina, skrótów, schowanych uliczek, spryt, szybkość i umiejętność błyskawicznego podejmowania decyzji w niesprzyjających okolicznościach. Gwarantujemy wspaniałą zabawę, nAlleycat - Tekturaie tylko dla starych wyjadaczy, ale także dla ludzi pierwszy raz biorących udział w alejkacie… Na start należy zabrać ze sobą rower, coś do pisania, torbę (nawozimy się, oj, nawozimy…) oraz 5 zło wpisowego… Przewidziane są nagrody :) Przybywajcie licznie…

 

Piłkarzyki – turniej

Piłkarzykigodz. 14.oo

Zapraszamy na punkowe rozgrywki piłkarzykowe! Gramy parami, wpisowe 5 zło od głowy (10 od pary, łatwo policzyć). Do wygrania fortuna i chwała…

 

Kuchnia SpołecznaTydzień Weganizmu: Lubelska Kuchnia Społeczna vol. 15 – spotkanie z Dobrusią Karbowiak ze stowarzyszenia „Otwarte Klatki”, film oraz release party bezpłatnej, wegańskiej książki kucharskiej LKS

godz. 14.oo
wstęp: własne wegańskie danie lub 10 zł

Stowarzyszenie Otwarte Klatki jest organizacją bardzo młodą, ale ma już na koncie trochę sukcesów.
Naszym celem jest zapobieganie cierpieniu zwierząt poprzez wprowadzanie systemowych zmian społecznych, dokumentowanie warunków chowu przemysłowego oraz edukację promującą pozytywne postawy wobec zwierząt.
Spotkanie na temat działalności Stowarzyszenia i jego planów na przyszłość poprowadzi Dobrusia Karbowiak.

Przed nami 15 TekturaFestowa edycja Kuchni Społecznej! Jeśli macie ochotę na wegańskie rarytasy na słono i na słodko – ciasta, bigos, zupy, sałatki, zapiekanki, warzywne kotlety, tofu i wiele innych – serdecznie zapraszamy 21 kwietnia do Tektury! Co bardzo ważne – to Ty decydujesz o menu, przynieś na nasze spotkanie swoje wegańskie danie popisowe. Wpadnij do nas, podziel się przepisami, porozmawiaj i zjedz z nami!
Zasady gry:Lubelska Kuchnia Społeczna vol. 14
Kuchnia Społeczna to regularne spotkania wokół jedzenia współtworzone przez jej uczestników i uczestniczki. Dołączyć możesz się na dwa sposoby: najlepiej (bardzo do tego zachęcamy) przygotuj coś pysznego – wegańskiego i w takiej ilości aby kilka osób miało okazję skosztować Twojego dania – i przynieś na Kuchnię Społeczną i jedz ile chcesz ze współtworzonego szwedzkiego stołu. Jeśli nie masz akurat czasu aby coś przygotować, to za 10 zł korzystasz z jedzenia przyniesionego przez innych.

Lubelska Kuchnia SpołecznaPAMIĘTAJCIE – ilość jedzenia na Kuchni, podobnie jak jego jakość, zależą jedynie od samych uczestników!

Zyski z Lubelskiej Kuchni Społecznej przeznaczane będą na wartościowe inicjatywy społeczno-polityczne w Lublinie. Wszystkie przygotowane potrawy powinny być wegańskie (bez żadnych składników pochodzenia zwierzęcego jak jajka, mleko, sery, masło/margaryna, mięso, ryby).
www.facebook.com/LubelskaKuchniaSpoleczna
Wydarzenie na facebooku: www.facebook.com/events/598949500132405
www.wegetydzien.pl

 

Dziury w Całym. Wstęp do miejskich rewolucji.Uniwersytet Krytyczny: “Dziury w Całym. Wstęp do miejskich rewolucji.” –  panel dyskusyjny o miejskim aktywizmie społecznym oraz promocja książki Krzysztofa Nawratka

godz. 18.oo
wstęp wolny!

Udział wezmą: Krzysztof Nawratek, Monika Kłosowska, Marcin Skrzypek, Grzegorz Kondrasiuk, Jarosław Niemiec.
Organizuje Federacja Anarchistyczna Lublin.

spotkanie I – Miejski aktywizm społeczny
Pierwszy panel dyskusyjny organizowany w ramach LUK poświęcony będzie miastu, jako zurbanizowanej przestrzeni, będącej polem dla różnorodnych działań społecznych. Będziemy rozmawiać o roli, jaką w obecnej rzeczywistości pełni miasto oraz o sposobach czynienia go bliższym człowiekowi. Skupimy się na problemach, jakie obecne miasto stawia przed ludźmi, jak również na potrzebach, jakie dzięki niemu mogą być przez ludzi realizowane. Przedstawione i omówione zostaną różne sposoby rozwiązywania owych problemów oraz metody realizowania elementarnych potrzeb. Zakres tematyczny spotkania obejmie zagadnienia związane m.in. z ruchem lokatorskim, squattingiem, kulturą przestrzeni miejskiej.
Udział w spotkaniu wezmą:
Krzysztof Nawratek – wykładowca architektury Plymouth University, autor książek takich jak: „Ideologie w przestrzeni”, „Miasto jako idea polityczna” oraz „Dziury w Całym. Wstęp do miejskich rewolucji”,
Monika Kłosowska – Kolektyw Syrena, Warszawska Kooperatywa Spożywcza,
Marcin Skrzypek – Forum Kultury Przestrzeni, Ośrodek „Brama Grodzka”,
Grzegorz Kondrasiuk – Warsztaty Kultury, kultura.enter, Kongres Kultury Miejskiej,
Jarosław Niemiec – działacz ruchu lokatorskiego.
Przy okazji spotkania można będzie nabyć najnowszą książkę Krzysztofa Nawratka, pt. „Dziury w Całym. Wstęp do miejskich rewolucji” oraz szereg pozycji o tematyce anarchistycznej, w tym książki, broszury i czasopisma z oferty Bractwa Trojka, jak również wesprzeć pismo anarchistyczne „Inny Świat”.

„Są miasta – place zabaw, jak Dubaj. Są miasta kreatywne, jak Berlin. Są miasta apolityczne, jak Las Vegas. Są miasta, które się kurczą, jak Detroit czy Łódź. I takie, które rosną, jak miasta w Afryce. Ale czy miasta mają w ogóle jakąś przyszłość? Krzysztof Nawratek uważa, że miasto to jedno wielkie kłamstwo. Bo wcale nie jest już potrzebne – to nie ono współcześnie jest głównym ośrodkiem produkcji przemysłowej, a odkąd mamy internet, to nie tu powstają języki i kody kultury. „Miasto oczywiście wciąż posiada resztki atrybutów, które uzasadniały jego istnienie w przeszłości, wciąż jest tu jakiś LUBELSKI UNIWERSYTET KRYTYCZNYprzemysł, handel, instytucje władzy i wiedzy. To jednak tylko pozostałości. Ślady minionej świetności. Minionego sensu” – pisze. I wcale nie chodzi tu o jakąś antymiejską fobię. Chodzi o to, żeby na nowo wymyślić sens istnienia miasta. Nowe, jeszcze lepsze kłamstwo. A do tego potrzeba miejskiej rewolucji, prawdziwej miejskiej zmiany. Krzysztof Nawratek (1970) – architekt i urbanista, wykładowca School of Architecture, Design and Environment w Plymouth University, autor książki: Miasto jako idea polityczna (2008), Ideologie w przestrzeni (2005) oraz Dziury w Całym. Wstęp do miejskich rewolucji (2011).
www.facebook.com/DziurywCalym
www.krzysztofnawratek.blox.pl
www.facebook.com/krzysztof.nawratek

 

FEST SLAM - plakat Tomek Maped Pizoń10. FEST SLAM!  – slam poetycki

godz. 20.oo
wstęp: 7 pln

Poszukiwany! Poszukiwana! Opiekun/ka do trójki zagubionych poetycko sierot. Troje przemiłych dzieci szuka polonistycznej opieki oraz silnej ręki, która wyzwoli je od fobii i wtrętów językowych. Dzieci wskutek negatywnego wpływu miejskiego klimatu wychowawczego zatraciły naturalny popęd do realizacji swoich potrzeb oralno-oratorskich. Oprócz apatii i rozbudowanego lęku na poziomie werbalnym, podopieczni cierpią na permanentną afazję oraz zaburzenia mowy ciała. Spośród przybyłych na spotkanie rekrutacyjne (zwane dalej SLAMEM) ochotników, zostanie wybrana jedna osoba, która nabędzie prawa do artystycznej reedukacji na poziomie ideologicznej niepoprawności. W zamian za swoją ciężką pracę otrzyma pakiet atrakcyjnych i nieocenzurowanych, prawdziwie świeckich nagród. Osoby biorące udział w wydarzeniu (tj. marypoppinsslamerzy) są zwolnieni z powinności uiszczenia opłaty rekrutacyjnej. Na CV bez zdjęć kandydatów/ek czekamy do 19.45

Wydarzenie na facebooku: www.facebook.com/events/508594709176889

 

Ognisko przed Tekturą

godz. 21.oo

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Dodaj komentarz