Pracownia sitodruku

PRACOWNIA SITODRUKU w Tekturze!!

Czym jest sitodruk?

– to technika graficzna, dzięki której można wykonywać nadruki na różnych powierzchniach. Jest to metoda nieco łatwiejsza i mniej żmudna niż odbijanie wyciętych szablonów, ale też kosztowniejsza. Zapewniam jednak, że daje tyle samo satysfakcji, co ręczne wycinanie szablonów i ich odbijanie!

Technika sitodruku wywodzi się ze starożytnych Chin i Japonii (albo tam po prostu najwcześniej się pojawiła) i była wykorzystywana między innymi do zdobienia kimon.
My do tej pory ozdabialiśmy przede wszystkim T-shirty, bluzy, kurtki, szmaciane torby – słowem cały czas blisko źródła: tekstyliów. W przyszłości planujemy wykorzystywać również inne powierzchnie…

Pracownia sitodruku

– to miejsce, w którym wykorzystujemy metodę sitodruku przenosząc wymarzone wzory na gładkie tekstylia (lub inne powierzchnie). Cały proces nie jest zbyt skomplikowany: wystarczy mieć prostokątną ramę z dobrze naciągniętą siatką, którą naświetla się tworząc szablon – negatywowy obraz naszego wzoru. Potem, na stole sitodrukarskim dostojnie stojącym w pracowni nanosi się wzór na wybrana powierzchnię i… gotowe!

Tutaj nie ma szefa ani kierownika kursu, wszystko robimy razem poprzez kolektywną pracę, która umożliwia tworzenie więzi i przyjaznych struktur, nie ograniczających ewolucji naszych postaw, nie zawężających naszych perspektyw. Są one jednocześnie częścią żmudnego procesu odzyskiwania wpływu na nasze życie i rzeczywistość wokół nas.

Nie chcemy powielać mechanizmów rządzących sztywnymi, zachowawczymi placówkami kulturalnymi – w tej przestrzeni każdy może zrealizować swój pomysł bądź przyłączyć się do już istniejących inicjatyw. Chcemy aby pracownia była miejscem, które umożliwia, także spotkania i swobodną komunikację pomiędzy ludźmi i środowiskami . Poprzez oddolną edukację stwarzamy możliwość rozwoju, nauki nowych lub doskonalenia swoich dotychczasowych umiejętności będąc pewnego rodzaju alternatywą wobec drogich kursów technik sitodruku na rynkowych zasadach, proponujemy techniki Zrób To Sam (DIY).

Warsztaty:

Podczas warsztatów pokażemy jak własnoręcznie zrobić sito, przygotować je do druku i jak wykonać nadruki na, koszulkach, papierze i innych powierzchniach.

Co przynieść na pierwsze warsztaty:

– Ubranie robocze.

– Powierzchnię, na której chcecie drukować – koszulkę, tkaninę

ZAPRASZAMY!!!

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s