TekturaFest vol. 10 – dni kontrkultury – dzień 2 (20.04.2013)

TekturaFest vol. 10 – dni kontrkultury - dzień 2 /GrażaTekturaFest vol. 10 – dzień 2

Dzień 2.
20 kwietnia 2013, sobota

 

Tall Bike Jousting – walki na piętrowych rowerach + inne atrakcje deskorolkowo–rowerowe

godz. 17.oo
miejsce: Plac Litewski

Wracamy do średniowiecza, kiedy to rycerze pojedynkowali się na kopie w królewskich turniejach… Przesiadamy się jednak na specjalnie skonstruowane w tym celu rowery, o podwójnej, wysokiej ramie, żeby każdy mógł poczuć się jak w siodle :) Żadnych reguł (poza etosem rycerskim), ochraniaczy, kasków – czysty hardcore,Tall Bike Jousting brutal, walka i zero litości. Forma turniejowa, przegrany po 3 potyczkach odchodzi z płaczem, a zwycięzca wspina się po trupach ku wiecznej chwale… Do wygrania oczywiście głowa smoka, ręka księżniczki oraz inne wspaniałe nagrody. Wpisowe 5 zło, zapisy na miejscu przed turniejem…. Pamiętajcie że „to nie rurki z kremem” :)

 

„Punk Rock według Złodziei Rowerów” – projekcja filmu z cyklu „Tekturowe kino koncertowe”

godz. 19.oo
wstęp wolny!

Punk Rock według Złodziei Rowerów”, reż. Przemysław Tymiński, dokumentalny, Polska 2012, 50 min.
To dokument Przemysława Tymińskiego opowiadający o ważnym punkowym zespole z Polski B oraz o wartościach i idea
Punk Rock według Złodziei Rowerówłach przyświecających ludziom, którzy tworzyli scenę niezależną w trudnym okresie transformacji ustrojowej. To powrót do klimatu lat 90-tych, kiedy przyjaciół nie poznawało się na Facebooku a słowo „sukces” brzmiało jak obelga. Ten 50 minutowy obraz wyprodukowany metodą D.I.Y. przypomina o etyce charakteryzującej niegdyś zjawisko nazywane punk rockiem. W filmie wykorzystano wywiady z muzykami, zbiory reżysera i fragmenty archiwalnych nagrań wybranych z ponad 17 godzin materiału udostępnionego przez zespół. Wyjątkowy dokument, w każdej minucie kipiący punkową energią.
Przemysław Tymiński to reżyser filmowiec związany z akcją Filmowe Podlasie Atakuje!, tworzący pod szyldem „Studio ulica”. Złodziei zna dobrze – z jednym z późniejszych członków zespołu grał na początku lat 90′ w ciechanowieckim składzie Mayones/Gdzieś nie tu; bywał też na ich koncertach.
Lubelska premiera filmu! Zapraszamy!
www.studioulica.blogspot.com
Ten film jest częścią projektu KINO TEKTURA.

 

Camera Obscura

godz. 20.oo
wstęp wolny!

camera obscuraFotografia otworkowa czyli obraz przez dziurkę. W spójnym stylu retro wypróbujemy archaiczną technikę fotograficzną pod drewnianą chałupą w centrum miasta. Jest nadzieja, że (chwilowy) radykalny zwrot technologiczny może skłonić do refleksji o dalekiej tylko z pozoru drodze, technice, fizyce a zwłaszcza metafizyce. Odwracając się zatem plecami do świątyni piksela będziemy portretować twarze przy pomocy solidnej dębowej skrzynki.

 

GOVERNMENT FGówno - Government Flu - TekturaLU /wwa + GÓWNO /3miasto – d.i.y. gig

godz. 21.oo
wjazd: 12 pln

GOVERNMENT FLU /warszawa, pl
Zespół powstał w 2008 roku w Warszawie. Muzyka Gov’t Flu to szybkie i krótkie utwory z tekstami dotyczącymi tego co jest wkurwiające w otaczającej rzeczywistości, lecz zagrane nowocześnie i bez zbędnych, tak popularnych dziś, rock’n’rollowych naleciałości. Lata zdobywania doświadczenia i muzycznych poszukiwań w niezliczonej ilości kapel, z których dla potrzeb faktografii wymienić moGovernment Flużna grupy takie jak Knife In The Leg, Six Pack, Gas Chamber Melodies, The Bold & The Beautiful, The Black Tapes, Fall Behind, Burst In, Daymares oraz Sunrise – doprowadziły ich do punktu wyjścia: dynamiki i energii pionierskich brzmień hardcore z początku lat 80. Długo trzeba było czekać, aż i w naszym kraju pojawi się ekipa wycinająca tak solidnego no bullshit hardcore, odwołującego się wprost do prekursorów nurtu.
www.governmentflu.pl
www.facebook.com/governmentflu
www.myspace.com/governmentflufuckyou

 

GÓWNO /3miasto, pl
Zespół Gówno powstał w roku 2009. Wydał do tej pory dwie płyty: To nie jest kurwa Pink Floyd (2009), Czarne Rodeo (2012); trzy CD-R’y – Demo 2009 (2009), Gówno na żywo w Teatrze w Oknie (2010) i El-Kał Radio (2012) oraz EGównoP w formie download Sto Lat (2012). Muzyka GÓWNA określana jest jako RODEO PUNK, a zespół przypisuje sobie rolę pioniera tego gatunku. Szukając odniesień w innych, bardziej popularnych nurtach muzycznych, twórczość tą można określić jako fuzję country, punk’a, black metal’u i noise’u. Członkowie GÓWNA w większości rekrutują się z absolwentów gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Niewątpliwie istnieje więc połączenie między „sztukami plastycznymi” i dźwiękami, które GÓWNO wydaje. Rozpatrywanie twórczości zespołu jedynie w kategoriach dźwiękowych nie oddaje więc w pełni tego czym GÓWNO jest. Członkowie Gówna grają w wielu innych zespołach i projektach – Hatti Vatti, Trupa Trupa, Efektvol, Langfurtka, Samorządowcy, Loyal Plastic Robot, Nagrobki, CHiP. Na jesień 2013 planowany jest trzeci album zespołu. Gówno się rozwija i zawsze wypłynie na wierzch!
www.gownoband.pl
www.facebook.com/pages/Zespół-Gówno/314703726119
www.myspace.com/gownopunk
www.youtube.com/user/GOWNOBAND

Reklamy

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s