BLACKBIRD RAUM/usa + GEMBROKERS /usa + INFESTO/Kolumbia + OLD TREES/Portugalia – d.i.y. folk punk gig (05.08.2013)

BLACKBIRD RAUM/usa + GEMBROKERS /usa + INFESTO/kolumbia + OLD TREES/portugalia

5 sierpnia 2013, poniedziałek
godz. 20:00
wjazd:12 pln

BLACKBIRD RAUM (Santa Cruz/U.S.A.)Blackbird+Raum+blackbirdraum

Zespół stworzony na początku roku 2000 przez ludzi mieszkających w społeczności squatterskiej oraz w „leśnych domach” w Santa Cruz. Wszyscy członkowie dorastali grając w anarcho-punk’owych zespołach, a następnie zebrali swe umiejętności do tworzenia nowego gatunku muzyki, opartej na punk rocku i folku. Piszą zupełnie oryginalną muzykę, która jest odbiciem świata, w którym żyją: królestwo nadużyć policji, dewastacja ekologiczna; ale także poczucie wspólnoty i głęboka miłość do nieustannie zagrożonej natury. Skaczą pomiędzy ekstremalnie szybkimi metalowymi inspiracjami, pseudo-średniowiecznym śpiewem chóralnym i buczeniem, a gwałtownie zmieniającymi się, hardcore’owymi wygibasami. Muzyka grupy określana często jako gypsy punk którego są niejako pionierami. Sami określają swoją twórczość jako anarcho-akustyczny punkTeksty utworów są sprzeciwem wobec takich zjawisk jak industrializacja, kultura masowa czy kapitalizm.

www.facebook.com/BlackbirdRaum
blackbirdraum.wordpress.com

THE GEMBROKERS (Santa Cruz/U.S.A.)gembrokers-davis-web-sm

Cztery śpiewające i grające panie pochodzące z lasów Santa Cruz w Kalifornii ,pełnych przepięknych sekwoi będących ich domem. Wstrząsającymi melodiami gitary akustycznej, skrzypiec oraz innych klasycznych bądź też dziwnych instrumentów otworzą Wam serca na życiową harmonie.
www.facebook.com/gembrokers
thegembrokers.com
gembrokers.bandcamp.com

INFESTO (Medellín/Kolumbia)infesto
Lekko anarchizujący hardcore-punk z damsko-męskim wokalem powstały w 1988 roku. W 1989 roku zakończył działalność z powodu nasilającej się sytuacji społecznej w Kolumbii, która spowodowała, że gitarzysta i wokalista postanowili odizolować się od całej tej bezsensownej przemocy i zamieszkać w dzikiej dżungli. W 2008 zespól się reaktywował i wydał swój pierwszy album nagrany w 1989 roku. Teksty zespołu dotykają takich spraw jak opresja, przemoc czy bezsensowna degradacja środowiska przez człowieka.
https://www.facebook.com/INFESTO.COLOMBIA
https://soundcloud.com/infesto

 

OLD TREES (Portugalia)


Old Trees to folk punkowy projekt zakorzeniony w ideach weganizmu, głębokiej ekologii i eko-anarchizmu. Zapoczątkowany w 2011 r., występuje w różnych wcieleniach – czasami jest to sama osoba Guilherma, czasami więcej osób. Świeżo po wydaniu płyty, zespół jest w pełnej gotowości do podróżowania i grania koncertów na ulicach, na skłotach i w lasach. Old Trees to projekt zarówno dla zakochanych, jak i wkurwionych na kapitalistyczną i (post)przemysłową cywilizację, w której przyszło nam dogorywać.
http://oldtrees.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/OldxTreesx

 

wydarzenie na facebook:  www.facebook.com/events/555566881168845/?ref=3

Reklamy

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s