TekturaFest vol. 10 – dni kontrkultury – dzień 1 (19.04.2013)

TekturaFest vol. 10 – dni kontrkultury - dzień 1 /AdaTekturaFest vol. 10 – dzień 1

Dzień 1.
19 kwietnia 2013, piątek

 

UsłyszTo! – warsztaty dźwiękowe

godz. 15.oo
wstęp: 5 pln
maksymalna ilość uczestników: 12

Głównym celem warsztatów „USŁYSZTO!!!” jest aktywizacja różnych grup społecznych (dzieci, seniorzy, młodzież) w zakresie poznania i tworzenia muzyki improwizowanej, aktywnego słuchania oraz promocja twórczości opartej na działaniu intuicyjnym. Jest to projekt zawierający 4 etapy działania  – zawiera 2 spotkania teoretyczne (słuchowisko i ćwiczenia) oraz 2 spotkania praktyczne (techniki improwizacji i koncert). Oprócz uzyskania wiedzy na temat muzyki improwizowanej – jej historii, rozwoju i aktualnego kształtu – uczestnicy będą mieli okazję poznać techniki muzyczne oparte na intuicji oraz wziąć udział w sesji improwizowanej.

Cele warsztatóKonrad Chylw muzyki improwizowanej USŁYSZTO!!! :
* uzyskanie przez uczestników wiedzy na temat muzyki improwizowanej (kierunki, style, historia, wydawnictwa płytowe)
* kształtowanie otwartości na nowe formy ekspresji
* rozwój kreatywności i umiejętności szybkiego podejmowania twórczych decyzji
* nabycie wiedzy w zakresie technik wolnej improwizacji (sposoby wydobywania dźwięków tzw. preparowanie instrumentu oraz wykorzystanie przedmiotów codziennego użycia w   tworzeniu muzyki)
* rozwój percepcji słuchowej poprzez wykonanie szeregu ćwiczeń aktywnego słuchania
* organizacja i aktywne uczestnictwo w koncercie muzyki improwizowanej

Uwaga: każdy z uczestników powinien przynieść akustyczny instrument lub przedmiot codziennego użytku, który wydaje dźwięk :-)

Prowadzący: Konrad Chyl (harpakahylo)
Uczestniczył w sesjach muzyki improwizowanej grając na perkusji, elektronice, gramofonie i przedmiotach razem z: Joel Grip, Robin Hayward, Pierre Borel, Krzysztof „Arszyn” Topolski, Mikołaj Pałosz, Patryk Lichota, Piotr Tkacz, Piotr Kala, Oier Iruretagoiena, Kim Nasung. Poszukuje własnej formuły działania (sytuacja dzwiękowa) na pograniczu koncertu i instalacji dźwiękowej. Autor muzyki do spektaklu „Kosmos” dla Lubelskiego Teatru Tańca. W Ośrodku Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych „Rozdroża” organizuje autorski festiwal „AudioLogie” poświęcony sztuce dźwięku i muzyce improwizowanej.
www.soundcloud.com/harpakahylo
www.przechylony.wix.com/portfolio

 

Wolnościowy ruch “Idle No More” – co w tym wszystkim robią anarchiści i dlaczego? – wykład / spotkanie z Joanną i Terrance z Toronto

idle-no-moregodz. 18.oo
wstęp wolny!

Kolejny etap budowania mostu pomiędzy Lublinem i Toronto, dowiedz się co słychać za „wielką wodą”. Nasi goście, Joanna i Terrance opowiedzą nam o bieżącej  sytuacji kanadyjskich autochtonów, mylnie nazywanych indianami, o ich działalności w ramach ruchu Idle no More. Z czym i dlaczego walczą, jak to robią, skąd otrzymują wsparcie… Zapraszamy!
www.idlenomore.ca
www.facebook.com/IdleNoMoreCommunity

 

THE STUBS /wwa + ELVIS DELUXE /wwa + DÁŠA FON FĽAŠA /słowacja + PERU /węgrów + DARIUSZ KOCIŃSKI /lbn – d.i.y. gig

godz. 20.oo
wjazd: 15 pln

THE STUBS /warszawa, pl
Zespół powstał pod koniec 2010 roku. Swoją muzykę nazywają niskobudżetowym rock’n’rollem, co, na dobrą sprawę, dobrze odzwierciedla rzeczywistość. Gdyby Lemmy z Motorhead i Iggy Pop wpadli na pomysł założenia zespołu – zapewne mógłby tak brzmieć. Na koncie mają The StubsLP „The Stubs” (2011, Antena Krzyku), EP „Kill Yourself” (2012, Instant Classic) oraz singiel „Rudy’s Blue Boogie” (2012, Instant Classic). Zagrali mnóstwo koncertów zarówno na skłotach, w kiblach, w jakichś lasach, w klubach i na największych festiwalach sponsorowanych przez producentów napojów. Prasa i publika różnej maści przyjmowała ich entuzjastycznie a na domiar złego zostali nominowani do nagrody MTV EMA w jednym rzędzie z Brodką, Mrozem i Pezetem. W kwietniu w warszawskim Powiększeniu premierę będzie miała ich druga płyta długogrająca – „Second Suicide”. Skład powiązany personalnie z Hulk Hogan, Jordy Warsaws, Blind Date, Cold czy Drip… Of Lies.
www.thestubswarsaw.com
www.thestubswarsaw.bandcamp.com
www.facebook.com/thestubswarsaw
www.youtube.com/user/thestubswarsaw

 

ELVIS DELUXE /warszawa, pl
Zespół Elvis Deluxe powstał 10 lat temu jako projekt rock’n’rollowych przyjaciół chcących dać upust Elvis Deluxezamiłowaniu do inspirowanego latami 60. stoner rocka. W składzie członkowie takich kapel jak: The Black Tapes, Houk, Ahimsa, Oregano Chino, Coalition czy Hundred Inch Shadow. Wydali do tej pory EP „Elvis De Luxe” (2003, demo), CD „Lazy” (2007, Get By Records), CD „Favourite State of Mind” (2011, Harmony Records). Nowy albumu „The Story So Far” już w kwietniu. Ich muzyka to rockowy cios w szczękę, po którym w głowie na długo pozostają wariacje gitarowych dźwięków. To trzeba usłyszeć, zwłaszcza na żywo.
www.elvisdeluxe.bandcamp.com
www.facebook.com/elvisdeluxe
www.youtube.com/user/elvisdeluxe666

 

DÁŠA FON FĽAŠA /żylina, słowacja
Solowy projekt gitarzDáša Fon Fľašaysty z kapel hc-punk takich jak np. Brigada, Klemones, Disident. Jego muzyka to dziwna mikstura, którą określa jako akustyczny-dirty-armageddon-country-folk-punk. Jeden człowiek, jego gitara i poczucie humoru. Poza graniem muzyki Dáša Fon Fľaša zajmuje się prowadzeniem małego labelu – Burina Records.
www.dasafonflasa.blogspot.com
www.dasafonflasa.bandcamp.com
www.bandzone.cz/dasafonflasa

 

PERU /węgrów, pl
Noise-rockowy tercet peru (przez male pe) działa od 2005 roku. Do tej pory wydali CD “Strach”. Jak sami twierdzPeruą, z mieszanym powodzeniem próbują uprawiać własną działkę na polu zgrzytu, jazgotu i hałasu. Bez etosu, patosu, stresu i chorych ambicji, w zgodzie i harmonii z zasadami DIY oraz DIFM (do it for me) i IWDIFY (I will do it for you). Emitują dźwięki, jakie emitują i nie spędza im snu z powiek gatunkowa klasyfikacja.
www.perulbn.bandcamp.com
www.facebook.com/pages/peru/110683539015405
www.purevolume.com/peru

 

DARIUSZ KOCIŃSKI /lublin, pl
Działania artystyczne podejmuje na polu sztuki performance, instalacji dźwiękowych i wideoartu. Twórca muzyki elektronicznej i elektroakustycznej, kompozycji hipotetycznych, muzyki rezonansowej, partytury fonetycznej i rzeźb dźwiękowych środowiskowych. Od 1996 roku związany z Galerią Kont w Lublinie, Dariusz Kocińskiuczestniczył w wielu projektach artystycznych m.in. „Kontperformance”, „Videokont”, „Artkontakt”. Wystawy indywidualne i zbiorowe w wielu galeriach Polski m.in. Galeria Biała w Lublinie, BWA w Zielonej Górze, Arsenał Miejski we Wrocławiu, Zamek Ujazdowski w Warszawie, Targi Sztuki w Poznaniu, Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. W latach 2005-2010 współtwórca „I Hate Mondays”, cyklicznych spotkań z muzyką współczesną, odbywających się w klubie Centrala w Lublinie.
Na TekturaFest zaprezentuje specjalnie przygotowany na tę okazję repertuar muzyczny z gatunku ElectroNoise. Wizualną część występu przygotuje Grupa AnalDecor w składzie Kwaśna Punia, PrincePolo i VJ Mekong.
www.vimeo.com/dariuszkocinski

Reklamy

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s