Oświadczenie

W nawiązaniu do listu organizacji katolickich popieranego przez Sylwestra Tułajewa zamieszczonego na stronie internetowej Dziennika Wschodniego.

Kolektyw Przestrzeni Działań Twórczych „Tektura” wyraża swój sprzeciw wobec nieuprawnionego i mijającego się ze stanem faktycznym twierdzenia, że nasza działalność jest wspierana z miejskiego budżetu. „Tektura” od momentu powstania w 2006 roku nigdy nie korzystała z jakichkolwiek dotacji z pieniędzy publicznych.

Zorganizowaliśmy za to przez te 7 lat w „Tekturze” ponad półtora tysiąca różnorodnych wydarzeń kulturalnych i społecznych, zupełnie niezależnie, nie sięgając po publiczne środki, granty czy dotacje. Były to zarówno koncerty zespołów z całego świata, wystawy, spotkania grup nieformalnych i organizacji pozarządowych, warsztaty umiejętnościowe i wiedzowe (działa m.in. pracownia sitodruku, warsztaty krawieckie i szablonu oraz językowe), projekcje filmów i różne festiwale, m.in. cykliczny TekturaFest. Staramy się wspierać inicjatywy i wydarzenia dla których nie ma miejsca w miejskich instytucjach czy ośrodkach kultury.
Tektura jest miejscem w całości opartym na idei wolontariatu, wzajemnej pomocy i wsparcia.
Nasze miejsce stanowi naturalne zaplecze dla społecznego aktywizmu, skupiając się głównie na działaniach na rzecz praw człowieka, osób wykluczonych, przeciwdziałaniu dyskryminacji, inicjatywach wolnościowych oraz prawach zwierząt. Działa tu szereg inicjatyw społecznych takich jak akcja Jedzenie Zamiast Bomb –cotygodniowa akcja rozdawania gorących wegetariańskich posiłków potrzebującym, Lubelska Kooperatywa Spożywcza, Kuchnia Społeczna, działający w ramach międzynarodowej sieci Rytmy Oporu -zespół samby Wschodni SAMBAstion. Współpracujemy też m.in. z Vivą Akcja dla zwierząt i Amnesty International.
Mamy nadzieję, że w przyszłości nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat „Tektury” nie będą pojawiać się na łamach prasy. Osoby zainteresowane zasięgnięciem informacji na temat „Tektury” zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z nami.
Kolektyw Tektura

Reklamy

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s