DIED MOROZ CONVENTION -3 – impreza plenerowa (22.02.2013)

Died Moroz Convention - 3DIED MOROZ CONVENTION -3

22 lutego 2013, piątek
godz. 18.oo – 21.oo
wstęp wolny!
after: 3 pln

Na naszym podwórku czyli przytekturowym parkingu będziemy gościć tegoroczną (już -3) edycję lodowatej imprezy Roberta Kuśmirowskiego i Rafała Chwały – Died Moroz Convention. Sporo dobrej, różnorodnej muzyki, nowe elementy wizualne i scenograficzne oraz tradycyjne już ciepłe posiłki serwowane przez kolektyw „Jedzenie Zamiast Bomb” rozgrzeją was na bardzo świeżym powietrzu. Swoją obecność zapowiedzieli m.in. Bartek Weber i Bartek Tyciński czyli artyści z warszawskiego Lado ABC, znani choćby z Mitch and Mitch czy Baaby. Panowie ci wystąpią z nowym projektem: Bartosz i Bartłomiej. Słabi Prezenterzy udzielą się w szalonym secie wykorzystującym magnetofony kasetowe. Swoje propozycje zaprezentują też: wirtuoz akordeonu Egor Zabelov (lider Gurzuf i Yegor Zabelov Trio) oraz Molotov’s CockTail czyli solowy projekt Moniki Pich. Przewidujemy też parę dźwiękowych niespodzianek.

Spotykamy się zatem w zimowych warunkach, żeby raz jeszcze posłuchać ciekawej, nieoczywistej muzyki i pobyć razem, wymienić poglądy na temat sztuki i nie tylko, sprawdzić się poza ciepłą salą koncertową jako widzowie, a być może jako artyści. A potem rozmrażamy się w Tekturze…

Bartosz Weber i Bartłomiej Tyciński /wwa
Projekt Bartosz i Bartłomiej jest z natury tworem nieprzewidywalnym i właściwie do dzisiaj nastawionym na działania didżejskie. Teraz jednak zdarzy się wyjątek i wystąpią jako duet muzyczny, który zaskoczy pewnie również ich samych. Bartosz Weber i Bartłomiej Tyciński działają w obszarze szeroko pojętej muzyki alternatywnej, na swój sposób interpretując jazz, pop, lounge, trash metal, punk rock, tropicalię, abstrtact expressionism, classic rock, improv, country, easy listening. I tego mniej więcej można się po nich spodziewać.

słabi prezenterzy_fot.Wojtek KornetSłabi Prezenterzy /lbn
Dj-skie duo z Lublina: Słabek – znany także jako Ksienżyc z zespołu Naczynia i Słabiak – w przeszłości DJ Sound w kolektywie Śmierć Disko Sound(s). Ze wspólnych rozmów, imprez oraz potrzeby duszy zrodziła się idea prezentowania bliźnim mnóstwa „słabej” muzyki, aby nieść kaganiec oświaty muzycznej, gdyż jak ogólnie wiadomo „dobrej” muzyki wszędzie pełno, a ze „słabą” jest słabo. Grają wspólnie od ponad roku. Swoje sety najczęściej budują wokół skojarzeń z nazwą imprezy. Kiedy nie chce im się nic wymyślać, prezentują … najsłabsze kawałki. Znani z imprez między innymi na festiwalach: Filmoffo, Jazz Bez, Festiwalu Dobrych Filmów. Zagrają z kaset!!!
www.facebook.com/slabiprezenterzy
wwww.soundcloud.com/slabiprezenterzy
www.myspace.com/slabiprezenterzy

Yegor+Zabelov+16Yegor Zabelov /białoruś
Artysta, znany w Polsce głównie za sprawą swojej macierzystej kapeli Gurzuf, znów zaskoczył fanów i krytyków muzycznych. Jego najnowsze trio w unikalny sposób łączy wszystko to, co najlepsze w twórczości Gurzuf, dodatkowo wzbogacając instrumentarium o brzmienie kontrabasu. W swojej twórczości nieustannie poszukuje nowych rozwiązań muzycznych łącząc punkową energię z nowoczesną elektroniką, specyficzny białoruski folklor z muzyką rockową czy wreszcie muzykę klasyczną z brzmieniami hip-hopowymi. Stworzył muzykę do legendarnego, niemego filmu „Golem” z 1920 roku. Na koncie ma również sporą liczbę muzyki teatralnej m.in. dla teatrów w Niemczech, Holandii i Słowenii. Aktualnie pracuje nad wspólnym materiałem z ikoną polskiej sceny niezależnej Włodkiem Kiniorem Kiniorskim.
www.yegorzabeloMonika Pichv.com
www.soundcloud.com/#yegor-zabelov-1

Molotov’s CockTail /poznań
Solowy projekt Moniki Pich.
www.myspace.com/monipich
www.cloudmix.it/#/en/tag/MONIKAPICH
www.soundcloud.com/#monikapich

Wydarzenie na fejsbuku: www.facebook.com/events/632759543406643

Reklamy

1 komentarz

  1. Fotogaleria z Dziadka Mroza na Dzienniku Wschodnim (fot. Wojciech Nieśpiałowski): http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/gallery?Site=DW&Date=20130223&Category=GALERIA03&ArtNo=223009999&Ref=PH
    + focisze Bielasa I Marynarzy
    http://www.facebook.com/media/set/?set=a.297748730353391.69036.229329733861958&type=1


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s