Maraton Pisania Listów Amnesty International (8-9.12.2012)

http://ailublin.files.wordpress.com/2012/12/9a1668274a.jpgMaraton Pisania Listów Amnesty International

8 grudnia 2012 od 12:00 – 9 grudnia 2012 do 10:00, sobota – niedziela
wstęp wolny!

Jak co roku w Tekturze oraz innych miejscach w Lublinie i w całej Polsce odbędzie się Maraton Pisania Listów Amnesty International – akcja, w ramach której przez całą dobę pisane są listy w obronie konkretnych osób lub grup osób, których prawa gdzieś na świecie zostały złamane.

W ubiegłym roku w całej Polsce napisano 161 090 listów, które pomogły wielu osobom. Dzięki zaangażowaniu aktywistów i aktywistek z całego świata powstało ponad milion apeli. W tym roku Maraton Pisania Listów odbędzie się już po raz trzynasty. W czasie Maratonu przez 24 godziny pisane są ręcznie listy w obronie osób z różnych krajów.

W tym roku w trakcie Maratonu będzie można napisać list w sprawie Alesia Bialackiego, obrońcy praw człowieka z Białorusi, czy w sprawie dziewczyn z zespołu Pussy Riot z Rosji. Uczestnicy mogą wyrazić swój sprzeciw wobec kary śmierci na Tajwanie, zatrzymać przymusowe wysiedlenia w Rumunii, a także wesprzeć młodych aktywistów i aktywistki ruchu Girifna z Sudanu.

https://tektura.files.wordpress.com/2011/11/155259_118425314889752_100001668512086_106970_4399649_n.jpgSpecjalnie na Maraton Amnesty International przygotowało akcję “Kalendarze Empatii”. Mają one zwrócić uwagę na los osób niesłusznie skazanych i zachęcić do pomocy bohaterom Maratonu. Te kalendarze to “kawałki więzienia” przeniesione do wolnego świata i przypominające o losie osadzonych. Kalendarze wręczane są znanym osobom, politykom, artystom, dziennikarzom. Każdy będzie mógł zlicytować taki kalendarz na aukcji charytatywnej na Allegro. W Warszawie powstaje też mural związany z akcją, gdzie widnieją postacie bohaterów Maratonu – Alesia Bialackiego, dziewczyn z Pussy Riot i więźnia Guantanamo, Husaina Almerfedi.

Szczegółowy opis sylwetek osób, w sprawie których będziemy w tym roku pisać podczas Maratonu Pisania Listów znajduje się na stronie www.amnesty.org.pl/maraton. Wersja papierowa będzie również dostępna dla wszystkich w miejscach, w których odbędzie się Maraton Pisania Listów.

Maraton Pisania Listów w Lublinie odbędzie się w następujących miejscach:

– Opium Cafe, ul. Langiewicza 16
– Kawiarnia Kawka, ul. Chopina 9 i 1/2
– Międzynarodowe Szkoły Paderewski, ul. Symfoniczna 1

http://amnesty.org.pl/
http://ailublin.wordpress.com/

Reklamy

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s