Tydzień Weganizmu: Lubelska Kuchnia Społeczna vol. 7 + film + dyskusja (22.04.2012)

Tydzień Weganizmu: Lubelska Kuchnia Społeczna vol. 7 + film + dyskusja

22 kwietnia 2012, niedziela
godz. 14.oo – degustacja dań
składka 10 zł lub własne wegańskie danie   
godz. 16.oo – pokaz filmu + dyskusja
wstęp wolny!

Masz ochotę na wegańskie rarytasy i na słono i na słodko? Ciasta, bigos, zupy, sałatki, zapiekanki, warzywne kotlety, tofu i tempeh! To Ty decydujesz o Menu. Zapraszamy na 7 edycję Kuchni Społecznej! Wpadnij do nas i zjedz z nami!

Zasady gry:
Kuchnia Społeczna to regularne spotkania wokół jedzenia współtworzone przez jej uczestników. Dołączyć możesz się na dwa sposoby: najlepiej przygotuj coś pysznego i przynieś na Kuchnię Społeczną i jedz ile chcesz ze współtworzonego szwedzkiego stołu. Jeśli nie masz akurat czasu lub ochoty gotować, to po prostu za 10 zł korzystasz z jedzenia przyniesionego przez innych. Warto jednak pamiętać, że ilość jedzenia, podobnie jak jego jakość, zależą jedynie od samych uczestników. Zyski z Lubelskiej Kuchni Społecznej przeznaczane będą na wartościowe inicjatywy społeczno-polityczne w Lublinie. Wszystkie przygotowane potrawy powinny być wegetariańskie (bez mięsa i ryb), a najmilej będą widziane dania wegańskie (bez żadnych składników pochodzenia zwierzęcego jak jajka, mleko, sery, mięso, ryby).

Projekcja filmu: „Inspirujący wykład, który może zmienić twoje życie – Gary Yourofsky„, czas trwania: 70 min.

Gary Yourofsky to jeden z najbardziej odważnych i radykalnych obrońców praw zwierząt. Twierdzi on, że największa zbrodnia popełniona przez ludzkość na niewinnych istotach dzieje się właśnie teraz, za naszym cichym przyzwoleniem. Wykorzystujemy i zabijamy zwierzęta wcale nie dla zdrowia, by się wyżywić i przetrwać czy w obronie własnej. Ludzie jedzą mięso, mleko, ser i jajka z 4 powodów: przyzwyczajenie, tradycja, wygoda, smak.
Weganizm jest szansą aby rzeczywiście wprowadzić w życie wartości, o których wszyscy tylko gadają. To osobista rewolucja, rzeczywista zmiana, którą zacząć można od siebie i swoich codziennych wyborów.

Po obejrzeniu wykładu dyskusja: jaki jest status moralny zwierząt i etyczne przesłanki weganizmu? Czy weganizm zapewnia zdrowie i wszystkie niezbędne składniki odżywcze? Co ma wspólnego z zanieczyszczeniem środowiska i głodem na świecie? Dlaczego wegetarianizm to połowa drogi i jakie są niewygodne fakty dla przemysłu mlecznego?

www.wegetydzien.pl
www.lublin.viva.org.pl
www.facebook.com/pages/Lubelska-Grupa-Vivy/176507859042502

Reklamy

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s