Spotkanie wokół książki „Badania wizualne w działaniu. Antologia tekstów” (17.04.2012)

Spotkanie wokół książki „Badania wizualne w działaniu. Antologia tekstów”.

17 kwietnia 2012, wtorek
godz. 18.oo
wstęp wolny!

W spotkaniu wezmą udział redaktor książki Maciej Frąckowiak, socjolog Łukasz Rogowski, fotograf Henryk Kuś. Spotkanie poprowadzi historyczka sztuki Magda Linkowska.

O KSIĄŻCE:  Nie jest to jedna z wielu książek o kulturze wizualnej „w ogóle”, lecz zbiór tekstów, w którym przykłady konkretnych badań ilustrują, po co i w jaki sposób wykorzystywać obraz w analizach życia społecznego, zarówno jego uniwersalnych, jak i współczesnych problemów – nowych mediów, nierówności, zmiany społecznej, wiedzy, zdrowia i choroby, miasta, tożsamości.
 Więcej: www.funbec.eu/sklep.php?aid=4575

Maciej Frąckowiak – socjolog, zajmuje sie obrazem, próbuje go traktować jako narzędzie i pretekst do badań oraz zmiany relacji społecznych. Autor wystaw, wystąpień i tekstów z tej dziedziny, publikowanych m.in. w „Kulturze i Społeczeństwie”, „Przeglądzie Socjologii Jakościowej” oraz „Studiach Socjologicznych”. W Instytucie Socjologii UAM pracuje nad doktoratem poświęconym współczesnym strategiom interwencji socjologicznej. Uczestnik i współkoordynator projektów Niewidzialne miasto, Kwestionariusz Kultury Wizualnej, a ostatnio Kolaboratorium. Popularyzator współdziałania w kulturze. Stypendysta Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Fundacji Rodziny Kulczyków.

Łukasz Rogowski –  socjolog, adiunkt w Instytucie Socjologii UAM w Poznaniu. Interesuje się szeroko rozumianą socjologią wizualną – zarówno jako metodologią badawczą, jak i refleksją nad społecznymi aspektami wizualności. Publikował m.in. w „Kulturze i społeczeństwie„. Współkoordynator projektu Kwestionariusz Kultury Wizualnej.

Henryk Kuś –  artysta fotografik,  krytyk sztuki i fotografii, publicysta. Ukończył studia na specjalizacji filozoficzno-społecznej Wydziału Filozofii Chrześcijańskiej KUL. Od 2003 roku jest członkiem rzeczywistym Związku Polskich Artystów Fotografików, zajmuje się teorią i historią fotografii oraz komunikacją wizualną. W latach 1980-1984 założył i prowadził Galerię fs (fotografii socjologicznej) w Białej Podlaskiej. Organizator ogólnopolskich sympozjów o tematyce związanej z teorią fotografii a także uczestnik kilkudziesięciu sympozjów, seminariów i konferencji naukowych oraz festiwali sztuki o zasięgu ogólnopolskim. Brał udział w Światowym Kongresie Filozofii Chrześcijańskiej (Lublin 1996), Kongresie Kultury Polskiej (Warszawa 2000), VIII Ogólnopolskim Zjeździe Filozofii Polskiej (Warszawa 2008). Stypendysta Ministra Kultury w 2002.

Magda Linkowska – animatorka kultury, historyczka sztuki, kuratorka. W latach 2008-2010 członkini zespołu ESK w referacie ds. rozwoju kultury i projektów kulturalnych Wydziału Kultury UM Lublin, w ramach pracy nad projektem (m.in koordynatorka inicjatywy Europejskie Kolegium Kultury). Obecnie kierowniczka działu programowego Galerii Labirynt w Lublinie. Członkini Lubelskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Lublinie. Doktorantka w katedrze sztuki współczesnej KUL.
www.funbec.eu

Reklamy

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s