MYRRA RÓS /islandia + PHIA /australia + OWLS OF THE SWAMP /australia – koncert (7.02.2012)

MYRRA RÓS /islandia + PHIA /australia + OWLS OF THE SWAMP /australia

7 lutego 2012, wtorek
godz. 19.oo
wstęp 10 zł

MYRRA RÓS /islandia
Myrra jest jedną z najbardziej cenionych singer/songwriterek w Islandii. Pisze piosenki zarówno po islandzku, jak i po angielsku i najlepiej czuje się w klimatach folkowych, akustycznych kompozycji. Jej muzyka chwyta ze serca swoją prostotą i szczerością, a teksty niejednokrotnie wywołują wzruszenie. Islandzcy artyści, przyjaciele Myrry, wróżą jej dużą karierę i często goszczą na scenie podczas jej występów. Idealna muzyka dla wszystkich, którzy cenią artystki pokroju Halli Nordfjord, Hafdis Huld, Ólöf Arnalds, czy Emiliany Torrini.

Myrra to niezwykle zapracowana artystka. Często udziela się w wielu różnych projektach, występuje wspólnie z innymi artystami, jest twórcą cotygodniowych koncertów z serii L’acoustic. Podbiła serca wszystkich koncertami w Harpie w ramach Iceland Airwaves Festival, a także coraz częściej podróżuje za granicę, by tam dzielić się swoją twórczością. Niedawno była gościem berlińskiego Melodica Acoustic Festival. Tym razem po raz pierwszy będzie można zobaczyć sugestywne koncerty Myrry w Polsce, dodatkowo rozszerzone o bas, perkusję i wiolonczelę.

www.soundcloud.com/myrra_ros
www.facebook.com/myrrarosmusic
www.muzykaislandzka.pl

PHIA /australia
Phia to czarujący projekt artystyczny, za który całkowicie odpowiada jedna osoba – Sophia Exiner – multiinstrumentalistka i songwriterka. Przy użyciu jedynie afrykańskiej kalimby oraz loop stacji potrafi wyczarować na scenie fascynujące muzyczne krajobrazy dla swoich uroczych opowieści.
Jako doskonale wykształcona artystka, Phia perfekcyjnie przeplata ze sobą humor, emocje, beat-boxing i pstrykanie palcami, by otrzymać niezwykły kalejdoskop dźwięków.
Jej muzyka i koncerty zwykle wymykają się gatunkom muzycznym, a publiczność wychodzi oczarowana. Po szaleńczych sześciu miesiącach, w czasie których Phia wydała znakomicie przyjętą pierwszą epkę „Garden of sound”, przeprowadziła się do Berlina, zagrała trasę koncertową na Islandii oraz koncerty w kilku innych krajach europejskich.
Rok 2012 zapowiada się na jeszcze lepszy dla młodej artystki – na horyzoncie nowe wydawnictwo oraz napięty plan koncertów w całej Europie.
www.listentophia.com

.

OWLS OF THE SWAMP  /australia
Australijczyk Pete Uhlenbruch potrafi wyczarować magiczną dawkę doskonale wywarzonego folku.
Nie pomyli się ten, komu przyniesie on na myśl chłodny wdzięk wybitnych kolegów po fachu z Bon Iver’em czy Iron & Wine na czele, jednak w gruncie rzeczy znaleźć tam można o wiele więcej.
Znany jako Owls of the Swamp, Uhlenbruch perfekcyjnie łączy bezładny folklor ze skomplikowanymi melodiami i wokalem, który na długo pozostaje w pamięci.
Jego ostatni album, „Go With River”, przepełniony jest pięknymi balladami folkowymi.
www.owlsoftheswamp.com
Reklamy

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s