ŚCIANA /białoruś – koncert (29.01.2012)

ŚCIANA /białoruś – koncert

29 stycznia 2012, niedziela
godz. 20.oo
wstęp: 8 pln

KONCERT ODWOŁANY!!

ŚCIANA – brześć/białoruś (punk rock/psychodelic/hardcore&jazz)
www.sciana.by
www.facebook.com/scianaband
www.myspace.com/scianaby
Zespół Ściana to jeden z najciekawszych przedstawicieli współczesnej sceny muzycznej na Białorusi. Ich znakiem rozpoznawczym jest połączenie szorstkiej gitary i melodyjności saksofonu. W ciągu 10 lat swojego istnienia grupa ciągle eksperymentuje ze stylem. Z biegiem czasu muzyka zespołu zmieniała się, od punku do jazzu, od jazzu do alternatywnego rocka. W 2007 roku członkowie zespołu byli jednymi z bohaterów filmu „Muzyczna partyzantka” w reżyserii Mirosława Dembińskiego, który opowiada o warunkach, w jakich młodzi, aktywni białoruscy muzycy zmagają się z rzeczywistością swojego kraju. W 2011 zespół wydał album „Kropka Viartańnia”(pol. „Punkt bez powrotu”). Obecnie pracuje nad materiałem na nową płytę – która ma się ukazać latem tego roku.
„Sens naszej twórczości tkwi w poszukiwaniach czegoś nowego, nadzwyczajnego, w nieustannym ruchu i nieustannym rozwijaniu się” – te słowa stały się credo zespołu.
„Kontynuujemy swoją twórczą drogę w poszukiwaniach nowości ku chwale rock’n’rolla i zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do tej wędrówki poprzez naszą twórczość”.
Skład: Alaksiej Kuzniacou – perkusja; Paval Procharau – wokal, gitara; Andrej Klimus – bas; Jauhien Luk’janczyk – saksofon.

Reklamy

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s