KakofoNIKT /poznań – koncert (22.01.2012)

KakofoNIKT /poznań (industrial-noise/free-improv)

22 stycznia 2012, niedziela
start: 20.oo
wjazd: 8 pln

KakofoNIKT to poznański kolektyw muzyczny eksperymentujący z rozmaitymi konwencjami industrial-noise’u oraz free-improv.

Charakterystyczną cechą grupy jest różnorodne i mobilne instrumentarium akustyczne i elektroniczne m.in.: gitara basowa, theremin, laptop i synergia rozmaitego software’u muzycznego, perkusja zbudowana ze złomu, saksofon, lira korbowa, keyboard, drumle, wiolonczela chińska, szlifierka kątowa, wszelkie anteny, przestery, samplery i inne przedmioty produkujące lub modulujące dźwięk, często niespodziewane dla samych członków zespołu. Istotnym elementem koncertów i performance z udziałem grupy jest rozbudowana odsłona wizualna.

KakofoNikt wyłonił się z długotrwałych sesji muzycznych opartych o swobodną improwizację, w przestrzeni zwanej „Siłownia Dźwięku”, w samym centrum miasta Poznań. Koncerty odbywają się głównie w miejscach alternatywnych tj. poznański squat Rozbrat, warszawski squat Elba, podziemne korytarze największego ronda w Poznaniu, opuszczona remiza strażacka w Zdunach, zdewastowana synagoga w Klimontowie Sandomierskim, opuszczona rzeźnia w Tucznie, las… – lecz także w przestrzeniach klubowych (Czytelnia, Cafe Mięsna oraz Głośna Samotność w Poznaniu, NRD czy ‚Pod Aniołem w Toruniu). Teraz przyszła kolej na Tekturę.
www.myspace.com/kakofonikt

Reklamy

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s