BUBBLE PIE /kraków + DASA FON FLASA /słowacja- koncert (21.10.2011)

21 października 2011, piątek
godz. 20.00
wstęp 12 zł

BUBBLE PIE – Kraków

Bubble Pie – wrzące trio działa od maja 2010 roku. Pochodzą z Krakowa, ale nie noszą marynarek. Ich piosenki napisane w języku Gusa Van Santa przyciągają minimalizmem i stylową harmonią na granicy melancholii oraz pogodnego uniesienia. Miłe akordy, ale gitary charczą, a rytm łamie w kościach.

Zaledwie po pół roku działalności Bubble Pie rejestruje w listopadzie 2010 r. pierwszy studyjny materiał EP-kę „Funny Worries” (do pobrania ze strony zespołu). Jakub Knera w swojej recenzji płyty na portalu popupmusic.pl napisał „(…) to zbiór pięciu prostych piosenek, o rockowej konsystencji, nagranych z dystansem i na luzie, a czasem z nutką ironii jak świetny Western. Przyjemnie rzeżą tu gitary, czasem uzupełnione pomysłowo wplecionymi klawiszami jak w Arizona Boy. To zwiewne i lekkie melodie, snujące się, o może trochę podróżniczym charakterze (patrz tytuły piosenek) z przefiltrowanym wokalem, który podbija klimat tej płyty. Czekam z niecierpliwością na długogrający album, bo pomysły Bubble Pie zapowiadają go całkiem ciekawie. Oby jak najszybciej pojawił się w dziale(…)”.

Kawałek „Western” z płyty „Funny Worries” znalazł się na kompilacji Loose Wire Spool 2 (znajdziemy tam również piosenki takich wykonawców jak Bad Light District, Bajzel, Eluktrick, Hobo Codes, The Kowalskis, Mijagi, SoundQ, White Rabbit’s Trip). Od stycznia tego roku Bubble Pie koncertuje z powodzeniem w całej Polsce. Grali między innymi w Krakowie, Poznaniu, Radomiu, Warszawie, Wrocławiu, w sumie 20 koncertów w tym… jeden przed legendarną kanadyjską formacją Nomeansno. Podczas październikowej trasy odwiedzą Sanok, Lublin, Katowice i Wadowice.

www.bubblepieband.com
http://bubblepie.bandcamp.com
www.myspace.com/bubblepieband
http://facebook.com/bubblepieband

 

Dáša Fon Fľaša – acoustic folk punk (Żylina/Słowacja)
Solowy projekt gitarzysty z kapel hc-punk takich jak np. Brigada, Klemones, Disident. Jego muzyka to dziwna mikstura, którą określa jako akustyczny-dirty-armageddon-country-folk-punk :)

Jest to w zasadzie jeden człowiek i jego gitara. Podczas jego występu można spodziewać się wielu zerwanych strun i małych okaleczeń, gdyż wkłada w tą muzykę całe swe serce i płuca przy jednoczesnym zachowaniu odrobiny poczucia humoru. Poza graniem muzyki Dáša Fon Fľaša (bo tak brzmi jego imię) zajmuje się prowadzeniem małego labelu – Burina Records.
http://dasafonflasa.blogspot.com/
http://dasafonflasa.bandcamp.com/
http://bandzone.cz/dasafonflasa
www.myspace.com/dasafonflasa
Reklamy

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s