„POTRAFIĘ MALOWAĆ, POTRAFIĘ COŚ TAM, COŚ TAM” – wernisaż wystawy (19.10.2011)

Potrafię malować, potrafię coś tam, coś tam
wystawa zbiorowa

19 października 2011, środa
godz. 20:00
wstęp wolny

Wystawę można oglądać tylko w dniu otwarcia!

Impulsem do zorganizowania wystawy w Przestrzeni Inicjatyw Twórczych „Tektura” stała się narastająca potrzeba wspólnego zaprezentowania swoich dokonań na polu sztuki, w reakcji na aktualne zjawiska i trendy w życiu artystycznym. Konfrontacja artystek z różnych środowisk twórczych, zarówno działających na scenie profesjonalnej, amatorskiej jak i poszukujących swojego języka studentek uczelni artystycznych zaowocowała zaskakującym koktajlem indywiduów. Twórczynie, wolne od schematów i kuratorskich ograniczeń, ukazują rozmaite oblicza kobiecości. Bynajmniej nie oznacza to, że należy spodziewać się wyłącznie prac o tematyce genderowej lub feministycznej. Główny akcent położony jest na nieskrępowaną ekspresję osobowości w indywidualnym obszarze działań.

Przekorny tytuł wystawy wskazuje na szerokie spektrum kobiecych możliwości i zainteresowań. Stąd wśród prezentowanych artystek znajdują się prace wykonane w różnorodnych mediach, oprócz przewodniego wątku malarstwa występują realizacje rzeźbiarskie, rysunki czy instalacje. Nasze poszukiwania nie ograniczają się stricte do obszaru sztuk wizualnych, realizujemy się także w innych dziedzinach twórczości i destrukcji. Ważnym aspektem wystawy jest fakt, że została całkowicie zorganizowana i zrealizowana przez kobiety: artystki, kuratorki i przyjaciółki, bez potrzeby uciekania się do pomocy „brzydkiej płci”. Uważamy bowiem, że jedynie w takiej sytuacji kobiety są skłonne do absolutnej szczerości i autentyczności w wyrażaniu siebie.

Kuratorki: Anna Kuc, Dorota Pietraszkiewicz, Agnieszka Tyman.

W wystawie uczestniczą: Magdalena Adamczyk, Paula Jezior, Klaudia Kluczyk, Anna Kuc, Karolina Niemirowska, Ilona Oszust, Dorota Pietraszkiewicz, Agnieszka Tyman, Emilia Trusz, Emilia Żukowska.

Wystawę można oglądać tylko w dniu otwarcia.

Reklamy

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s