D.I.Y.GIG: RYAN HARVEY /usa+ SLIP /wawa + EXMISJA /gliwice + LAST BELIEVER /kraków (3.09.2011)

3 września 2011, sobota
godz. 20.oo
wjazd 12zł
po godz. 21 -15zł

RYAN HARVEY – acoustic folk punk /riot folk, USA
http://ryanharveymusic.wordpress.com/ http://www.riotfolk.org/?m=ryanharvey
Gra już około dziesięciu lat, dzieląc scenę z zarówno z mainstream’owymi jak i niezależnymi artystami. Działacz, felietonista i aktywista społeczny. W swoich tekstach porusza tematy społeczne takie jak np. głód, marnotrawstwo jedzenia, wyzwolenie zwierząt, wegetarianizm. antymilitaryzm i wiele innych. to tak jakby muzyka punk podana w delikatniejszej, akustycznej formie.

.
SLIP – hardcore, W-wa
http://slipforlife.bandcamp.com/
Slip istnieje od 2008 roku jako projekt, który tworzą byli i obecni członkowie wielu warszawskich zespołów sceny niezależnej. Slip ma na koncie trzyutworowe demo oraz właśnie wydawany 12″ split z krakowskim Last Believer. Początkowo muzyka zespołu oscylowała wokół surowych i ciężkich dźwięków, które ― pomimo braku jednoznacznych skojarzeń ― były inspirowane twórczością takich grup, jak Integrity, From Ashes Rise i The Hope Conspiracy. Nowy materiał w mniejszym stopniu nawiązuje do stylu tych formacji, będąc jednocześnie krokiem w kierunku muzyki nieco bardziej eksperymentalnej i przestrzennej, która przywołuje na myśl dokonania These Arms Are Snakes, Drive Like Jehu czy Hot Snakes.

.
LAST BELIEVER – hardcore/punk, Kraków
http://lastbeliever.bandcamp.com/
Last Believer to zespół hardcore z bazą w Krakowie, czerpiący inspirację z twórczości tak różnych zespołów jak Adolescents, Verbal Assault, Circle Jerks, Battalion Of Saints, Cro-Mags, Leeway, Bad Religion czy Lifetime. Do tej pory zespół wydał demo CD (DIY) oraz pełnometrażowe wydawnictwo „Common Sense And A Little Beat Of Intuition” (In Our Hands Rec.). Nowa pozycja w katalogu zespołu to split z warszawskim zespołem Slip (No Sanctuary Rec.). W nowych pięciu numerach zespół prezentuje materiał szybszy, cięższy i bardziej surowy niż do tej pory, choć konsekwentnie trzyma się obranej stylistyki. Piosenki zespołu to nadal rockowe melodie ubrane w hc/punkowe pierdolnięcie i teksty komentujące rzeczywistość dookoła, promujące niezależność, wolność jednostki oraz niedogmatyczne myślenie.

.
EXMISJA – punk, Gliwice
www.exmisja.gliwice.com
www.myspace.com/exmisjapunx
EXMISJA to emocjonalny anarcho- hardcore/punk z bardziej osobistymi tekstami. Do tej pory wydali CD-r, który ukazał sie nakładem In Our Hands oraz split 7′ z CZAS ZŁAMAĆ PRAWO.

Reklamy

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s