Krzysztof Skain May: „Kici kici – oswajanie śmierci” – wystawa

10 lipca 2011, niedziela
godz. 19.oo – wernisaż wystawy
wstęp wolny
Krzysztof Skain May:
„Kici kici – oswajanie śmierci”
www.skain.art.pl

Poniżej kilka słów od autora:
„…a wszystko to tylko z dwóch powodów……po pierwsze -nie chcę być współczesny tak jak współczesna jest dzisiejsza współczesność 
a po drugie- nie chcę też straszyć w tym co robię potwornymi potwornościami tylko dla tych potworności bo już mi przeszło takie straszenie gdy zobaczyłem że cała medialna rzeczywistość robi to lepiej
…więc czas zrobić z tym coś innego …kotki i aniołki w moim wykonaniu to moja uspokajająca wersja białej magii….a trupie czachy to odpowiedż współczesnym mediom na ich straszenie…..pokazanie potęgi rzeczywistości i oswojenie śmierci…..zjawiska tak głębokiego jak cała terażniejszość naszego świata na wszystkich jego frontach…………….na ciekawskie pytania odpowiadam osobiście…i…..na stronie http://www.skain.art.pl jest tam mail i telefony też tam  są ………….jako malarz dużo do powiedzenia mam więc koncert polskiej poezji ska także dam…………..
pozdrawiam……….  życząc wszystkim……
pomyślności pomyślności wszelakiej
Krzysztoff Skain May”
Kain May (Krzysztoff Skain May) – syn warszawskiego bikiniarza, przez wiele lat nie chciał wiedzieć o tym fakcie, ale krew i geny jednak dały znać o sobie. Malarz, grafik, poeta, tekściarz, scenograf, inscenizator, performer, muzyk, publicysta, artysta „użytkowy”, ostatnio także wokalista… – generalnie prawdziwy, totalny artysta, choć konsekwentnie offowy. Nie może odnaleźć się w dzisiejszych czasach i dlatego antydatuje swoje prace.
Debiutował w 1975 roku indywidualną wystawą malarstwa w Galerii Stara Prochownia w Warszawie. W 1985 został przyjęty do Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików. Uprawia malarstwo na płótnie i na papierze, scenografię i grafikę użytkową. Jest najbardziej znany z cyklu obrazów z obsesyjnym niemal wizerunkiem śmierci inspirowanych baśniami Andersena.

Reklamy

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s