DIY.GIG: XAXAXA /macedonia + PROFESSIONAL SAVAGE & VOLK MAKEDONSKI (australia-macedonia) + ABSTRAL COMPOST /szwajcaria (22.06.2011))

22 czerwca 2011, środa
godz. 20.oo
wstęp 12zł

XAXAXA (Skopje, Macedonia)
indie hardcore w klimatach Jones Very, J Chuch i Rites of Spring.
Teksty ich piosenek powstają pod wpływem wielkiego macedońskiego poety-partyzanta Kocho Racina, który pisał pieśni o społecznej niesprawiedliwości i biedzie macedońskich chłopów i robotników.
Wydali właśnie debiutancki LP „Tango revolucioner”.
W skład zespołu wchodzi trzech muzyków Bernays Propaganda www.xaxaxa.bandcamp.com

PROFESSIONAL SAVAGE & VOLK MAKEDONSKI (Australia-Macedonia)
Założony w Melbourne w Australii przez dwóch performerów projekt D.I.Y. hiphop punk ze społecznym przekazem, który intensywnie występuje na całym świecie ze swoim audio wizualnym perfomance.
http://clickjaw.com/european-tour-info/

VOLK MAKEDONSKI: Pochodzący z Bałkanów, mieszkający w Melbourne artysta, podróżujący dookoła świata ze swoim wyjątkowym audiowizualnym performance. Polityczny rap, ostre teksty, nieprzeciętne flow i wyjątkowe podkłady świadczą o jego wiedzy na temat hip hopu, który traktuje jako najbardziej adekwatne medium do przekazywania multikulturowej atmosfery swojego rodzimego kraju.

www.myspace.com/volkmakedonski

PROFESSIONAL SAVAGE: Postkolonialny, audiowizualny eseista, używający prostych i tanich kontrolerów midi, wtyczek usb i nieskrywanej agresji do wyrażenia głębi zapomnianej australijskiej kultury. Rewolucyjny w każdym zakresie. Eksplodująca i spalająca się czarna dziura gniewu obdarzona fizycznością, która biorąc pod uwagę okoliczności okazuje się pułapką. Ciało, które z trudem pomieszcza energię….

ABSTRAL COMPOST (Szwajcaria)
punkrap hipcore , kolejny raz w Tekturze.
www.myspace.com/abstralcompostRaper i performer, w którego twórczości można dostrzec fascynację dadaizmem, uliczną kontrkulturą, ale także światem otaczającej przyrody poddanej bezkompromisowej ingerencji człowieka. Pełnoprawny reprezentant, mało docenianego w Polsce, avant hip-hopu, przywołujący swoimi dokonaniami skojarzenia z twórczością Antipop Consortium. Abstral skupia swoją energię na mieszaniu muzycznych gatunków i wpływów, czym skutecznie unika zaszufladkowania. Jako cel międzykontynentalnego touru wyznaczył spotkanie z innymi muzykami oraz dzielenie się swoją twórczością i ideami, w tyle pozostawiając troskę o materialną stronę całego przedsięwzięcia. Struktura, przekaz, jak i nawet muzyczny styl koncertu, pozostaje do pewnego stopnia zagadką.
Abstral uwielbia prowokować. Ten nie facet boi się włożyć palca do własnego tyłka, a nawet do twojego, jeśli będziesz miał/miała szczęście. To szalony poeta. Używa wielojęzycznych fraz włączając w to francuski, hiszpański i angielski. Abstral’a przepełnia energia, na scenie wypluwa z siebie słowa prosto z serca przy podkręconym noise’owym bicie. To pozytywny bunt, z łezką uronioną nad konwencjonalnym raperskim stylem życia, połączony z zaciętą pasją anarchisty.

Reklamy

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s