KEV FOX BAND /uk + PRET-A-PORTER /lbn – koncert (01.06.2011)

KEV FOX BAND /uk + PRET-A-PORTER /lbn – koncert

1 czerwca 2011, środa
godz: 20.00
wstęp: 12 zł

Kev Fox

Artysta związany ze sceną Manchesteru, a obecnie tworzący w Północnej Walii. Charakterystyczna, stylowa postać, szczególnie dobrze znana angielskim i irlandzkim wielbicielom oryginalnych, akustycznych dźwięków.
W zeszłym roku wydał minialbum Help Yourself, który – bez wsparcia prasy ani wytwórni – sprzedał się w nakładzie 5000 egzemplarzy. Od trzech lat intensywnie w trasie, bez większego trudu zdobywa serca słuchaczy w całej Europie.
W trakcie swojego drugiego pobytu w Polsce zauroczył swoim brzmieniem nie tylko widownię, ale także uznanego polskiego muzyka i producenta, Andrzeja Smolika, który zaprosił Foxa do współpracy. Rezultatem jest wspólnie nagrany singiel promujący nową płytę Smolika, której premiera miała miejsce jesienią zeszłego roku.
Kev tak upodobał sobie polską publiczność, a ona jego, że odbył tu już cztery trasy koncertowe zdobywając sobie uznanie mediów i wzruszenie słuchaczy. Wiosną wraca po raz kolejny promując swój nowy album „King For a Day”.
Misternie skonstruowane melodie pełne melancholii, niepowtarzalny, hipnotyzujący, silny wokal przeciwstawiony minimalistycznemu brzmieniu gitary, kontrabasu i śladowej sekcji rytmicznej, zabierze słuchaczy w niezwykłą podróż…

Dla sympatyków: Bon Iver, Damien Rice, Jeff Buckley, the Swell Season.
Dzielił sceny z: Elbow, Stephen Fretwell, Echo and The Bunnymen, Cherry Ghost.

www.myspace.com/kevfox

PRET-A-PORTER – Lublin

Ich przedstawienie muzyczne ma formę koncertu akustycznego przeznaczonego dla każdego słuchacza, ponieważ mieszają oni gatunki i utwory różnych wykonawców. Aranżację są na gitarę akustyczną i gitarę basową 12-strunową i instrumenty perkusyjne lekkie, jak przeszkadzajki, okraszone damskim, niebanalnym wokalem. Jest to nastrojowa mieszanka, kameralnie brzmiąca, ale z pazurem, który uwidacznia się przy odegraniu akustycznych wersji rockowych utworów.

www.myspace.com/pret-a-porter-band

Reklamy

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s