tekturaFest V – Dzień IV (17.04.2011)

tekturaFest V – Dzień IV

17 kwietnia 2011, niedziela

godz. 12.oo
„Z motyką na Lublin” czyli partyzantka ogrodnicza atakuje.

Ogrodnictwo w mieście może być czymś więcej niż doniczkami na balkonach czy działkami na obrzeżach miasta. Ogrodnictwo może być polityczne i może być rewolucyjne, choć wcale nie musi być radykalne.

Tradycyjnie w ramach Tekturafestu zapraszamy wszystkich amatorów i profesjonalistów do uczestnictwa w najbardziej wojowniczej odmianie sztuki ogrodnictwa. Celem premierowego zadania bojowego jest reanimacja przyległego do Tektury klepiska. W szerszej perspektywie planujemy stworzenie regularnej formacji do bezpośrednich starć ze szpetotą ocalałych przed zabetonowaniem skrawków lubelskich ulic. Mile widziany własny rynsztunek (rękawice + łopatka, itp.) oraz amunicja (nasionka, sadzonki).

Sięgaj tam gdzie Miejskie Przedsiębiorstwo Zieleni nie sięga!
www.mpo.blox.pl -> Miejska Partyzantka Ogrodnicza – podręcznik

godz. 15.oo
Warsztaty szablonu (4dni)
prowadzi Maped
Dzień czwarty, ostatni!
4. Ostatniego dnia warsztatów razem z uczestnikami zajęć będziemy malować tło oraz odbijać szablony. Wszyscy uczestnicy zostaną nagrodzeni certyfikatem ukończenia kursu szablonów tekturaFest.
17 kwietnia
Bajkowy dzień
Święto prawdziwych rowerowych wariatów.
Zapraszamy na alleycat, wyścig miejski, walki tolbajków, tor przeszkód na antibajku oraz wieczorne koncerty. Przewidziano atrakcyjne nagrody, także przybywajcie licznie na swoich rowerkach, będzie fajowo.

Pierwsze święto tekturowerowych świrów. Bajkowy Dzień!
Zapewnimy masę atrakcji dla miłośników dwóch kółek i pedałów:)

Startujemy o godzinie 12:00 od tekturowego Alleycata, zapisy na miejscu chwilke przed, przewidzieliśmy naprawdę interesujące zadania, także trzymajcie rękę na pulsie i widzimy się na parkingu przy Wieniawskiej.

O godzinie 15:00 odbędzie się wyścig miejski, trasę ujawnimy dopiero sekunde przed startem, żeby było troszkę więcej emocji… Spotykamy się pod Baobabem na Litwie.

Godzinkę później (16:00) rozpoczynamy wielki turniej tolbajkowy, na parkingu od strony ulicy Spokojnej, na trawce, zeby się nie poobijać. Rzuciliśmy wyzwanie ekipom z Carandiru, Elby, Rozbratu i CRK . Na zwycięzcę czeka splendor i sława, przewidzieliśmy także atrakcyjne punkowe nagrody rzeczowe.

W międzyczasie na parkingu za Tekturą każdy będzie mógł spróbować swoich sił na torze przeszkód na antibajku. Wieczorem przed koncertami ogłosimy zwycięzcę tej antykonkurencji.

Wpisowe na poszczególne wydarzenia wynosi 5zł, a dochód zostanie przeznaczony na Tekturę.

Zapraszamy, wpadajcie licznie…

godz. 17.oo
Warsztat Amnesty International – Odkryj siłę praw człowieka – prawa człowieka a kompetencje policji
prowadzi Kamil Raczyński z Amnesty International grupa lubelska.

Podczas spotkania uczestnicy i uczestniczki dowiedzą się jakie kompetencje przysługują stróżom prawa oraz jak bronić się przed nadużyciami wladzy ze strony przedstawicieli służb porządku. Celem warsztatu jest zapoznanie z prawami przysługującymi nam przy wielorakich interakcjach z policją, strażą miejską i służbami ochrony oraz dostarczenie wiedzy pomocnej podczas procedur interwencji.
Ilość miejsc ograniczona.
Zapisy: lublin8@amnesty.org.pl

godz. 20.oo
Kabanos (Piaseczno)
Kabanos to ewenement polskiej sceny niezależnej. Grupa bez podpisanego kontraktu i wsparcia promotorów ma już w całej Polsce rzeszę wielbicieli. Ich utwory są chóralnie odśpiewywane na koncertach, zrobili furorę zarówno w Internecie, jak i w akademickich rozgłośniach radiowych.
www.kabanos.net/

TPN 25 (punk rock)
Kultowy już zespół prowadzony przez Krzysztofa Radzimskiego (Dr Yry) znanego też z El Dupy czy zespołu filmowego Skurcz, który to jest blisko powiązany z zespołem. TPN 25 ma na koncie współpracę z Kazikiem oraz Ztvorkami. W 2010 roku SP Records wydało reedycję albumu „Słabo?!”, a na 2011 planowany jest premierowy album oraz trasa koncertowa z okazji 18 urodzin zespołu.
www.myspace.com/tpn25

godz. 23.59
Akcja Bilbordowa!!
wyjście na miasto

Reklamy

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s