tekturaFest V – Dzień II (15.04.2011)

tekturaFest V – Dzień II
15 kwietnia, piątek
godz. 14.oo
Warsztaty samby Rytmy Oporu
prowadzi zespół Wschodni SAMBAstion
Już piątek 15 kwietnia w Tekturze (ul.Wieniawska 15a) o godzinie 14:00 odbędą się warsztaty perkusyjne Samby Rhythm of Resistance – Rytmy Oporu. Każdy uczestnik będzie mógł zapoznać się z typami używanych instrumentów, rytmami i przede wszystkim celem naszego wspólnego grania. Zajęcia poprowadzą członkowie zespołów samb RoR’owych z Polski, przy okazji odbędzie się kolejny „nabór” do lubelskiej grupy „Wschodni SAMBAstion”. Wszyscy są mile widziani, nie potrzeba szczególnych umiejętności czy doświadczenia gry na jakimkolwiek instrumencie (mamy się razem uczyć…). Zaangażowanie w sprawy społeczne, świadomość dyskryminacji i chęć czynnej walki o wolność, nie tylko swoją, przy pomocy dźwięku, do odebrania na miejscu :)
Zapraszamy!
wschodniSAMBAstion

godz. 15.oo
Warsztaty szablonu (4dni) – prowadzi Maped
Dzień drugi
wstęp 15zł
2. Uczestnicy nauczą się podstawowych zasad tworzenia szablonów i stworzą swoje podstawowe dzieła. Tego samego dnia przejdą do wstępnego projektowania własnych elementów wspólnego dzieła.

godz. 17.oo
„Debata o stanie polskiej kultury niezależnej. Zjawiska, fakty, perspektywa.”
Hubert /CRK – Wrocław
Siva /UFA – Warszawa
Macio Moretti /Warszawa

prowadzenie: Kazik Malinowski

godz. 20.oo
D.I.Y. GIG:
wstęp 15zł

LXMP – noise/jazz/grindcore, Warszawa
Piotr Zabrodzki – bass, Korg MS-20
Macio Moretti – drums, Korg MS-20
…LXMP to Piotras i Macias na codzień znani jako sekcja rytmiczna Baaby albo jako duet dramenbejsowy 60 Minut Projekt.
Tutaj robią coś innego, ale jest już tak późno, że nikomu nie chce się tłumaczyć co to. W zeszłym roku wydali pierwszą płytę w wytwórni Lado ABC, a na ten rok przewidziany jest drugi krążek, tym razem w trio z perkusistą Colossamite/Gorge Trio – Chadem Popple.
www.myspace.com/lxmp

DE KURWS – noise/post-punk /wrocław
The Kurws powstało w maju 2008 roku, jako spontaniczna konsekwencja sesji ping-pongowej, która zeszła do podziemia, gdzie tkwi do dziś.
Sięgnęli po brzmienia wyrastające z tradycji punk-rocka jak i rock’n’rolla, garage/surf, kraut-rocka, zgniłego funk, nowojorskiego no-wave czy brytyjskiej sceny post-punkowej.
The Kurws to punk, którego dosięgło przekleństwo postmodernizmu z całym dobrodziejstwem inwentarza. Z tym co rodzi się z fuzji i dekonstrukcji. Z ambicji, by wciąż pozostać świeżym i organicznym.
To również zupełnie zwyczajny garażowy zespół, który bezczelnie podejmuje ryzyko kolektywnej improwizacji bez warsztatowego przygotowania, po cichu licząc na to, że się nie skompromituje.
Z tym przeświadczeniem koncertują, przygotowując się jednocześnie do wydania swojego debiutanckiego albumu „Dziura w getcie”.
www.lastfm.pl/music/The+Kurws

the FIGHT/warszawa
melodyjny, szybki hardcore-punk na damsko-męskie wokale
www.thefight.pl/
www.myspace.com/thafight

DRIP OF LIES – d-beat-hardcore/warszawa
Surowy, brudny hardcore punk. Powstały w 2008. Wspierają postawę d.i.y., wegetariański/wegański styl życia i antyfaszyzm.
www.dripoflies.pl

MAANSELKE (field-recordings/ambient-drone) Rosja
Projekt tworzący ambient/drone powstał w 2007 roku w Karelii z członków kapel ANTIMELODIX, MINUALA oraz MAAAA, następnie zmutował do brudnego i ciężkiego sludge-doom, zagrał kilka koncertów w Rosji i jeden w Wilnie. Czas powrócić do miękkich ambientowych form, zamknąć oczy i usłyszeć Warszawę w interpretacji gościa z Karelii.
Field-recordings (dźwięki szarej codzienności, głosy miasta) + drone (głos, gitara, 4-ścieżkowy magnetofon i taśmy).

MAAAA (harsh noise) Rosja/PL
Wkurwiony jak diabli surowy straight edge noise z Republiki Karelii i Warszawy. Inspirowany pięknem i harmonią północnej przyrody, utrzymujący jednocześnie wpływy metalu i punka.

Maciej Połynko /LBN–  autor muzyki teatralnej, reżyser i twórca oprawy wizualnej spektakli teatralnych. Współtworzy audiowizualny projekt Korbus/Połynko i Teatr Boczny, współpracuje z Teatrem Maat Projekt.

Reklamy

1 komentarz

  1. […] wrocławskiego kwintetu można dowiedzieć się z ich autorskiego bloga – KRZYWE . W tym roku dwa razy grali w Lublinie. Niestety nie było mi dane zobaczyć ich na żywo. Następnej okazji nie […]


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s