Projekcja filmu + spotkanie: „Zakazany owoc nr 6” (17.03.2011)

Projekcja filmu + spotkanie: „Zakazany owoc nr 6”

17 marca 2011, czwartek
start: 20:00
bilet 7zł

Po projekcji zapraszamy na spotkanie z Darkiem „Pałą” Palinowskim!

„Zakazany owoc nr 6”, reż. Piotr Buratyński, Michał Kowalski, Dawid Śmigielski (wytwórnia – Le Kolektiff Negatif), Toruń 2011, 84 minuty.

Film dokumentalny o znanym punkowym rysowniku Darku Palinowskim, wokaliście zespołów 07 Zgłoś Się i Amen. Pała to przede wszystkim miłośnik punkrocka jako stylu życia; kocha chaos, używki, jego szalone gawędy o absurdalnych aspektach rzeczywis tości są świetną odtrutką na oficjalną gadaninę medialną, czy polityczną poprawność środowiska undergroundowego. Nienawidzi słyszeć o sobie, że jest postacią legendarną, ale w tym przypadku nie jest to żadna przesada…

Znany rysownik „Pała” ma dziś 42 lata i mieszka w Toruniu, autor legendarnego zina komiksowego „Zakazany Owoc”. Pierwszy numer ukazał się w 1989 roku i będąc mocną satyrą uderzał w kler, korporacje, neonazistów, myśliwych. Często także obrywało się samym załogom punkowym czy zespołom, m.in. grupie Dezerter. Rysunki Pały ukazywały się w bardzo wielu fanzinach. W 2000 roku nakładem Kultury Gniewu ukazał się artzin „Zakazany Owoc – Antologia”, a w nim wszystkie 5 wydanych numerów „Zakazanego Owocu”.

Pomysłodawcami i zarazem producentami filmu są Piotr Buratyński, Michał Kowalski, Dawid Śmigielski (Le Kolektiff Negatif).

Muzyka w filmie: Amen, The Bold and The Beautiful, Core Ball, Mass Kotki, On Yer Bike.

Dokument to też tak naprawdę szósty numer zina, tym razem w nieco innej, filmowej formie, twierdzą autorzy. A co na to sam Pała?

„Zgodziłem się na ten dokument tylko i wyłącznie dlatego, ponieważ byłem przekonany, że zostanie on jednorazowo zaprezentowany w Toruniu oraz będzie częścią mojego albumu rodzinnego, a te podłe skurwysyny: Buratyński, Kowalski i Śmigielski wciskają ludziom szit pod postacią teasera w stylu: elektryk wysokich napięć w wersji punk. Ze względu na to, że od zawsze starałem się i staram o złą reputację – jebie mnie to jak, kto, gdzie i co sobie kurwa chuj mnie to obchodzi” – powiedział serwisowi Zinol Dariusz Palinowski

http://www.facebook.com/pages/Zakazany-owoc-nr-6

Ten cykl jest częścią projektu Kino z Tektury.

 

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s