Koncert: PAULA I KAROL /wawa + THE LOFTCONVERSION /wawa + DJ VILCIN (VILCINESCU) /wawa (25.02.2011)

Koncert: PAULA I KAROL /wawa + THE LOFTCONVERSION /wawa + DJ VILCIN (VILCINESCU) /wawa

25 lutego 2011, piątek
start: 20:00
wstęp: 12 zł

Paula i Karol – (2-step/muzyka akustyczna/folk rock)
www.myspace.com/paulaikarol

Paula i Karol najbardziej wartościowy młody polski zespół. Grupa określająca swoją twórczość mianem „miejskiego folku” jest właściwie pozbawiona negatywnego elektoratu.
Paula i Karol dysponują talentem do komponowania piosenek wypełnionych po brzegi wpadającymi w ucho melodiami. W ciągu zaledwie roku (bo tyle minęło od momentu ukazania się epki „Goodnight Warsaw” i debiutanckiego albumu „Overshare”), takich piosenek zaserwowali już kilkanaście. Efekt osiągają za każdym razem za pomocą prostych środków. Na instrumentarium, które słyszymy w największych przebojach grupy „Mother’s Stew”, „Goodnight Warsaw”, „Change I Know”, „Calling”, „This is Country!”, składają się gitara akustyczna, skrzypce, bas, perkusja czy cymbałki. Paula Bialska wychowywała się w północnym Ontario, stąd utwory o wyraźnym północnoamerykańskim rodowodzie (akustyczny indie-folk i pop) brzmią w polskich warunkach tak naturalnie.
Co ciekawe, artystów można spotkać występujących też na miejskich skwerkach, w parkach lub na domówkach.

THE LOFTCONVERSION – (singer/songwriter – acoustic punk)
www.loftconversion.wordpress.com
www.myspace.com/loftconversioncartoons
www.myspace.com/rollingsquarerecords

The Loftconversion to solowy projekt gitarzysty i wokalisty zespołu a Birthday Party Band z Warszawy. Piosenki o miłości, samotności, depresji i radości na gitarę akustyczną i wokal. Jeśli lubisz klimaty PLAN-IT-X Records spodoba ci się bankowo.

DJ VILCIN (VILCINESCU) – (turbofolk/czałga/manele/etno/folk)

Chemik z wykształcenia, żerca, beatboxer, DJ, miłośnik i propagator szeroko rozumianej muzyki folkowej, turbofolkowej, folkrockowej i folkmetalowej – w szczególności środkowoeuropejskiej i wschodniej, rumunofil. Założyciel Fanclubul polonez al Denisei. Od 2007 związany z internetowym RadioWid (www.radiowid.pl) w którym prowadzi wieczorne środowe audycje „Słowiańska i nie tylko Podróż Muzyczna”, a wcześniej zdobywał szlify radiowe pod okiem Wojciecha Ossowskiego w Polskim Radio BIS („Mocne Nocne”). Ma na koncie liczne publikacje w pismach zajmujących się kulturą ludową, folkiem, folkmetalem i tematyką społeczną (m.in.
„Gadki z Chatki”, „Nasze Słowo”, „Gniazdo”, „Pest Webzine”). Współpracował i współpracuje z takimi festiwalami folkowymi jak „Mikołajki Folkowe”, „Etniczne Inspiracje”, „Skrzyżowanie Kultur”, „Folkowo.pl”.

Reklamy

2 Komentarze


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s