CYKL TEKTUROWE KINO KONCERTOWE: Efterklang: „An Island” – film (24.02.2011)

CYKL TEKTUROWE KINO KONCERTOWE: Efterklang: „An Island”

24 lutego 2011, czwartek
start: 20:00
wstęp wolny!

Efterklang: „An Island”, reż Vincent Moon.

Pierwszy w Polsce pokaz “An Island” Vincenta Moona i Efterklang

Znamy pierwszą datę premiery nowego projektu francuskiego reżysera. Zapraszamy 24 lutego do lubelskiej Przestrzeni Inicjatyw Twórczych Tektura.

Po czterech miesiącach Tekturowe Kino Koncertowe zalicza spektakularne wydarzenie – polską premierę „An Island” Vincenta Moona, filmu nakręconego z zespołem Efterklang. Nie musicie jechać na żaden festiwal, fatygować się do Warszawy, a Kraków i tak będzie miał ten pokaz ponad miesiąc później. Tektura była jednym w pierwszych miejsc wpisanych na oficjalną listę pokazów. Mamy teraz towarzystwo 300 miast (tego samego dnia będą „Wyspę” oglądać ludzie z Osaki), które w ciągu dwóch miesięcy wyświetlą muzyczny dokument nakręcony gdzieś w Danii. Kto zna Moona ten wie, że jego filmy to wizualne i dźwiękowe delicje – a kto nie wierzy, niech obejrzy trailery.

Efterklang zaprasza na seans do Tektury, posłuchaj: Efterklang Tektura invitation

“An Island” to zapis wydarzeń, które miały miejsce w sierpniu 2010 roku na pewnej duńskiej wyspie. Efterklang wraz z dwiema setkami gości – lokalnych artystów, dzieci i ich rodziców, eksperymentowali i nagrywali reinterpretacje świeżej płyty “Magic Chairs”. Ostateczna wersja filmu trwa dokładnie tyle, ile tenże album, i stanowi niezwykły dokument opowiadający nie tylko o duńskim zespole, ale i wyspie.
Projekt sfinansowany został przez Vincenta i muzyków i jego oficjalna premiera odbędzie się pod koniec lutego podczas brytyjskiej trasy Efterklang. Oprócz serii publicznych pokazów, twórcy postanowili współpracować z ochotnikami z całego świata – każdy może zorganizować pokaz, który pojawi się w oficjalnym kalendarzu na stronie http://anisland.cc/home/attend-a-screening/. Jedynym warunkiem jest publiczny charakter tego wydarzenia i zaproszenie pięciu osób.

Zapraszamy!

http://anisland.cc/home/

Ten cykl jest częścią projektu Kino z Tektury.

Reklamy

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s