ALTERKINO: Blok filmów: BLIŻEJ NATURY – Lokalne rozwiązania dla globalnego nieporządku (27.02.2011)

ALTERKINO: Blok filmów: BLIŻEJ NATURY – Lokalne rozwiązania dla globalnego nieporządku

27 lutego 2011, niedziela
start: 19:20
wstęp wolny!

Lokalne rozwiązania dla globalnego nieporządku, reż. Coline Serreau, 111 minut.

„Solutions locales pour un désordre global” („Lokalne rozwiązania dla globalnego nieporządku”), nowy film Coline Serreau, to dokument z misją. Ma pokazać, że ekologia i etyka – w kontekście produkcyjnym, konsumpcyjnym, politycznym i ekonomicznym – nie są modą lecz koniecznością. „Filmy katastroficzne zostały już nakręcone. Były przydatne, ale teraz trzeba pokazać, że istnieją rozwiązania. Trzeba dać głos filozofom i ekonomistom, którzy – tłumacząc jednocześnie dlaczego nasz model społeczny zaowocował kryzysem ekologicznym, ekonomicznym i politycznym, który dobrze znamy – tworzą i testują alternatywy.”– tak Coline Serreau tłumaczy po co nakręciła swój nowy film.

W filmie występują naukowcy oraz praktycy rolnictwa ekologicznego z tak różnych krajów jak Francja, Indie, Brazylia i Ukraina. Wszyscy głoszą konieczność przejścia na rolnictwo ekologiczne, wzrostu świadomości społecznej jeśli chodzi o to, skąd pochodzi żywność, która trafia do naszych talerzy, wreszcie wypracowania postawy solidarności pomiędzy ludnością miast (konsumentami) a wsi (producentami).

Coline Serreau to ceniona we Francji reżyserka i scenarzystka. W 1986 r. jej skromną budżetowo komedię pt. „Trois hommes et un couffin” („Trzej mężczyźni i kołyska”), w której trzech zatwardziałych kawalerów lubiących „wino, kobiety i śpiew” znajduje na progu swego mieszkania niemowlę i z konieczności muszą się nim zająć, obejrzało we Francji ponad 6 mln widzów. Nagrodzono go również trzema Cezarami, w tym dla najlepszego filmu roku. Dziś o 62-letniej Coline Serreau znów jest głośno, za sprawą filmu o zupełnie innej tonacji.

http://alterkino.org/lokalne-rozwiazania-dla-globalnego-nieporzadku

Ten cykl jest częścią projektu Kino z Tektury.

Reklamy

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s