Marsz (NIE) Milczenia – Stop przemocy wobec zwierząt! (13.02.2011)

Marsz (NIE) Milczenia – Stop przemocy wobec zwierząt!

13 lutego 2011, niedziela
start: 13.oo, Plac Litewski
koniec: 14.oo, Plac Po Farze

Listopad 2010, Lipnica Mała. Młodzi ludzie przywiązują psa rasy husky do samochodu. Ruszają. Pies biegnie, dopóki starcza mu sił. Poddaje się, a prędkość jadącego auta odrywa głowę od bezwładnego ciała.
Początek roku 2011. Na Youtube pojawia sie amatorski film, na którym mały chłopczyk dręczy kota, trzymając go za tylne łapy i waląc nim o ścianę. Zachęca go kilkunastoletni brat, filmując całe zajście.
Grudzień 2010, Ścinawka Średnia k/Kłodzka. Nieznany sprawca podpalił kojec, w którym  – uwiązany na łańcuchu – znajdował się duży, czarny pies o imieniu Kuba. Nie mógł uciec przed ogniem i doznał bardzo rozległych poparzeń. Sprawców jak na razie nie wykryto.

To zaledwie kilka z bardzo długiej listy przypadków gdy ludzie, bez żadnego powodu oprócz własnej chorej przyjemności, świadomie zadają cierpienie nie mogącym się bronić zwierzętom. Społeczne przyzwolenie, traktowanie zwierząt jako niezdolnych do cierpienia, podrzędnych istot i zbyt mała skuteczność przewidzianych prawem środków sprawiają, że sprawcy mogą czuć się bezkarni, co więcej, nie widzą w swoim postępowaniu nic nagannego.

Tymczasem okrucieństwo pozostaje okrucieństwem, bez względu na to, wobec kogo jest dokonywane. Przeciwstawmy się mu w imieniu bezimiennych zwierzęcych ofiar i w imieniu naszego własnego człowieczeństwa. Zapraszamy do udziału w Marszu (NIE)Milczenia – stop przemocy wobec zwierząt w Lublinie, 13 lutego. Początek marszu o godzinie 13.00 na Placu Litewskim, następnie Krakowskim Przedmieściem udamy się na Plac po Farze.

Marsz jest niezależną, oddolną inicjatywą, która ma na celu:
-zwrócenie uwagi społeczeństwa na pogarszającą się sytuację zwierząt w Polsce
-podkreślenie znaczenia poczucia odpowiedzialności i reakcji na przejawy agresji wobec zwierząt
-wyrażenie społecznego niezadowolenia, wynikające z bezkarności osób znęcających się nad zwierzętami.

Głównym Organizatorem i pomysłodawcą akcji jest Wioleta Pawlik – Nowacka. Marsze odbywają się w kilku miastach: Łodzi, Gdańsku, Poznaniu, Krakowie, Opolu i Lublinie. Organizatorem Marszu w Lublinie jest Lubelska Grupa Vivy, akcję wspierają Przestrzeń Inicjatyw Twórczych „Tektura” oraz grupa Rytmów Oporu – Wschodni Sambastion.

www.marszniemilczenia.pl
www.vivalublin.osa.pl
www.viva.org.pl

Reklamy

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s