Dzień bez futra w Lublinie – happening (27.11.2010)

„Dzień bez futra 2010” w Lublinie
Samba i fretki na deptaku czyli akcja informacyjna w obronie zwierząt futerkowych.

27 listopada 2010 (sobota)
godzina: 14.00 – 15.30
ul. Krakowskie Przedmieście, obok Ratusza

Lubelska Grupa Vivy, jako lokalna grupa fundacji Viva, włącza się do ogólnopolskiego bojkotu przemysłu futrzarskiego. Już w sobotę 27.11.2020 r. przy dźwiękach bębnów grupy muzycznej „Wschodni SAMBAstion” rozpoczniemy o godz. 14.00 akcję informacyjną na temat przemysłu futrzarskiego.

Poprzez nasza akcję chcielibyśmy uświadamiać społeczeństwo, że produkcja futer jest nie tylko okrutna dla zwierząt, ale również destrukcyjna dla środowiska. Będziemy dementować mity, jakimi niejednokrotnie posługują się producenci, aby przyciągnąć klientów. „Prawdziwe futro, w przeciwieństwie do sztucznego, jest produktem przyjaznym dla środowiska” – mówią podczas dyskusji z obrońcami praw zwierząt. Fakty mówią jednak co innego: fermy futerkowe produkują olbrzymie ilości zanieczyszczeń i zużywają dużo więcej energii!

Żadne słowa nie oddadzą barbarzyństwa hodowli i zabijania zwierząt futerkowych. W Internecie można znaleźć filmy nagrane ukrytą kamerą, pokazujące jak w fermach jeszcze żywe zwierzęta obdzierane są ze skóry.

W ulotkach informacyjnych, jakie będziemy rozdawać przechodniom,  zamieszczone są wskazówki, co każdy z nas może zrobić, żeby przyczynić się do zakończenia tego okrutnego i niepotrzebnego procederu. Towarzyszyć nam będą fretki – których obecność mamy nadzieje uzmysłowi przechodniom jak sympatyczne i inteligentne są te zwierzęta których skóry wykorzystuje się m.in. do produkcji kołnierzy i czapek.

W ciągu ostatnich lat kolejne kraje, dzięki stanowczej społecznej dezaprobacie, podejmują działania mające na celu zwiększenie kontroli, stopniowe wycofywanie lub wprowadzenie zakazu hodowli zwierząt na futra. Niestety w Polsce przez ludzki kaprys posiadania futra nadal ginie rocznie ok. 1 000 000 zwierząt. Poprzez organizowany corocznie „Ogólnopolski dzień bez futra” chcemy o tym głośno przypominać.

——————————————————–
Więcej informacji:
Katarzyna Kursa
koordynator Lubelskiej Grupy Vivy

http://vivalublin.osa.pl www.antyfutro.pl

Reklamy

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s