„Portret Ciszy – antologia sztuki ulicy” – wystawa (20.11.2010)

„Portret Ciszy – antologia sztuki ulicy” –  uroczyste odsłonięcie wystawy

20 listopada 2010, sobota
godz. 13:30 – 17.30
ogrodzenie Parku Saskiego

Zapraszamy Państwa na wystawę sztuki pt.: „Portret Ciszy – antologia sztuki ulicy”.
W pędzie codziennej rutyny rzadko kiedy mamy czas uświadomić sobie, że w każdym centymetrze miasta otacza nas sztuka i piękno. Miasto, jako przestrzeń, roi się od dzieł sztuki. Trzeba jednak umieć to dostrzec. Sztuka leży na ulicy, wisi na murze, spoziera na nas zza balustrady, wychyla się zza płotu, szuka nas zza witryn sklepowych, łopocze na… wietrze. W normalny dzień to nie my oglądamy sztukę to sztuka ogląda nas. Nieśmiało spogląda na nas, wyciąga do nas ręce, uśmiecha się, błaga o chwilę uwagi. Po cichu. Przygląda się nam gdy stoimy w korku, biegniemy do pracy, potykamy się o dziurę w chodniku, jedziemy zatłoczonym autobusem, palimy papierosa na przystanku czy rzucamy śmieci na ulicę. Jest niema, choć powinna krzyczeć. Warta jest uwagi. Stąd nasza inicjatywa.

Sztuka ulicy nie potrafi się przebić do świadomości odbiorców. Ludzie często widzą coś i nie wiedzą, że to coś to właśnie sztuka. Nasza wystawa ma to im uświadomić. Ma uwrażliwić mieszkańca, obywatela na sztukę ulicy, pozwolić ją kontemplować, delektować się każdym jej przejawem”- mówi Szymon Pietrasiewicz – twórca wystawy, zasłużony działacz i animator kultury, twórca sztuki perforatywnej, członek wielu jury w kraju i zagranicą, prezes Krajowej Izby Sztuki Ulicy.

Wybraliśmy dla Państwa wszystkie przykłady sztuki ulicy, które były w naszym zasięgu. Te dobre i te bardzo słabe. Sztuka ulicy to w jakimś sensie odbicie stanu rzeczywistości. Nie zawsze odbicie wierne, ale zawsze wiernie ukazujące nasze kompleksy, ambicje, aspiracje. Poziom sztuki ulicy odzwierciedla poziom naszej wrażliwości estetycznej, tego czy potrafimy dostrzec co jest ładne a co brzydkie” – mówi Mikołaj Majda – twórca wystawy, esteta, wieloletni, zasłużony twórca i miłośnik sztuki ulicy, autor dzieł, które stały się ikonami stylu i edukują teraz młodzież. Jego prace trafiają do kolekcji w kraju i zagranicą. Są licytowane na aukcjach.

Serdecznie zapraszamy na to rzadkie wydarzenie artystyczne.

W programie:
1. Otwarcie wystawy „Portret ciszy – antologia sztuki ulicy”
2. Przemówienie zaproszonych gości
3. Występ artystyczny gwiazdy
4. Bankiet dla ludności

Reklamy

1 komentarz


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s