Koncert: BRUNO SCHULZ /łódź + CHAPLIN&CHAPMAN /puławy + wystawa prac Sylwestra Kapronia (06.11.2010)

Koncert: BRUNO SCHULZ /łódź + CHAPLIN&CHAPMAN /puławy + wystawa prac Sylwestra Kapronia

6 listopada 2010, sobota
godz: 20.00
składka: 10/15 zł


BRUNO SCHULZ

www.brunoschulz.pl
www.myspace.com/brunoschulz

W kwietniu 2010, zaledwie rok po ostatnim wydawnictwie, nakładem S.P RECORDS ukazał się trzeci krążek grupy BRUNO SCHULZ zatytułowany „Nowy lepszy człowiek”. NLC to album o wiele bardziej przyjazny od poprzedniego (Europa Wschodnia – SP Records 2009) jednak nie pozbawiony charakterystycznego dla zespołu ładunku emocjonalnego i kompozytorskich eksperymentów. Po premierze albumu napisano „Gdyby Joy Division nadal istniało, to pewnie graliby tak jak oni. Nowa płyta, bogatsze brzmienie i to uczucie, że Polak potrafi.

Pierwszym singlem pilotującym płytę był utwór „Szybki świat”. W recenzji płyty, w Teraz Rock możemy przeczytać: „Gdyby utwór „Szybki Świat” nagrał zespół Placebo, miałby szansę stać się wielkim przebojem. Takiej lekkości nie było na poprzedniej płycie.” Obecnie anteny radiowe zdobywa kolejny singiel z płyty – utwór „Laura”. Zespół BRUNO SCHULZ został założony wiosną 2003 roku. W 2007 zadebiutowali płytą „Ekspresje, depresje, euforie” (Luna Music). W lutym 2009 ukazała się druga płyta grupy zatytułowana „Europa wschodnia”. Budząca pewne kontrowersje nazwa to wyraz ich głębokiego zauroczenia rodzajem wrażliwości i atmosferą prozy oraz grafik artysty z Drohobycza. Twórczość zespołu to jednak, jak sami twierdzą, zaledwie draśnięcie, maleńkie otarcie się o ten niepowtarzalny schulzowski świat.

CHAPLIN&CHAPMAN

Chaplin&Chapman powstał na przełomie 2009/2010 w Puławach z inicjatywy Jennego z DHM. Oprócz niego zespół tworzą Mykoła (bas), Ściera (bębny) i Sanchez (również ex-DHM, wokal, teksty). Jest to mocna muzyka post-punkowa z wyraźnym uwielbieniem transu. Właśnie przygotowali demo, z którego utwory da się już usłyszeć w niektórych stacjach radiowych.
Macierzysty DHM był jedną z najważniejszych post-punkowych grup w Polsce. Zespół stworzył własny niepowtarzalny styl i brzmienie oparte o delikatną melodykę z tłem ze ściany surowych dźwięków. Trans, czad i melodia to paradygmaty przyjęte przez DHM w warstwie muzycznej. Lirycznie natomiast zespół eksplorował obszary dotyczące kondycji jednostki obarczonej egzystencjalnym czy mistycznym (bardziej niż społecznym) kontekstem.  W 2003 roku DHM wydali album „Disco Heine Medina” (Furia Musica). W 2005 roku zespół zakończyli pracę nad produkcją krążka „dehumanizacja?”, który ukazał się nakładem wytwórni Nosie Annoys (dawny Pop Noise). Legenda undergroundu Mick Mercer, piszący o gitarowej muzyce od czasu eksplozji punkrocka na Wyspach, nazwał „dehumanizację?” najlepszą postpunkową płytą 2005 roku na świecie. Do singlowego utworu „Nie jestem kontrolowany” został nakręcony klip, który emitowany był regularnie w kilku stacjach telewizyjnych. DHM pojawił również się na wydanej przez Kuka Records, w maju 2007 roku płycie „Warszawa. Tribute to Joy Division”, na którą nagrali utwór „Transmission”.
W 2009 Sanchez (śpiew, słowa) i Jenny (gitara, muzyka) czyli trzon zespołu DHM zakładają grupę Chaplin&Chapman.
www.myspace.com/chaplinchapman
www.myspace.com/discoheinemedina

Koncertowi będzie towarzyszyć wystawa prac Sylwestra Kapronia.
Autorem prac jest Sylwester Kaproń rocznik 1978. Jest niedoszłym polonistą i skończonym socjologiem, pochodzi ze wsi, mieszka w Lublinie. Ma na koncie wystawę plastyczną ,,Stare prowozy” w D.K. Kolejarza, na którą mało kto przyszedł. Interesuję się komiksem i coś próbuje robić w tym kierunku, co można zobaczyć na wystawie.

Reklamy

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s