PLEQ – Live Act – koncert (30.10.2010)

PLEQ – Live Act – (ambient/experimental/down-tempo) /Katowice

30 października 2010, sobota
godz: 20:00
wstęp: 10 zł

„Pleq” to autorski projekt Bartosza Dziadosza, reprezentanta eksperymentalnego nurtu w muzyce elektronicznej, który w swoich kompozytach łączy elementy muzyki laptopowej, drone, down tempo oraz abstrakcyjnego glitchu. Gatunek IDM z którym Pleq jest kojarzony powoli odchodzi w zapomnienie a na jego miejsce wkrada się Modern Classical.
Samodzielnie syntetyzuje dźwięki. Każdy utwór rozwija w inteligentne strumienie click & cut. W opozycji do zgiełku bitowych brzmień, Pleq konsekwentnie eksploruje rejony eksperymentalnych przestrzeni. W jego utworach niejednokrotnie głos zabierają skrzypce, szelestnie zakrada się dźwięk rozstrojonego fortepianu, czasem damski wokal. Gdzieś coś spada, coś kapie, dźwięczy… szumi i trzaska jakby zwarcie na liniach wysokiego napięcia. Jego eksperymenty niejednokrotnie powstają jako wynik fuzji i precyzji.
Projekt Pleq z perfekcyjnym wyczuciem i konsekwencją rozwija swój własny styl, który określić można jako: Glitch & Melancholy.
Doceniony przed laty za granicą, w naszym kraju ciągle jest uważany za twórcę niszowego.
Kolaboruje z obszernym gronem artystów, których zaprasza do kreacji.
Na liście osób które miały znaczący wpływ na twórczość Pleq-a możemy znaleźć: Hiiro-Tent i Chichiro (Japonia), Yui Onodera (Japonia),
Segue (Kanada), Tapage (Holandia), Nebulo (Francja), Materpfahl (Niemcy), Anna Rose Carter (Wielka Brytania) , Pawn (Japonia), Philiphe Lamy (Francja), Offthesky (USA), Spyweirdos (Grecja), Manekinekod i Magnitophono (ta sama postać jednak dwa rożne projekty, Grecja)- która wywarła najwiekszy wpływ na jego twórczość, w najważniejszym albumie „The Metamorphosis” współtworzyła utwór Maus.
Obecnie pracuje nad nową płytą w kolaboracji z Pjusk (Norwegia).

www.discogs.com/artist/Pleq
www.myspace.com/pleq
www.lastfm.pl/music/Pleq

Poza belgijskim U-Cover nagrania Pleqa zostały także wydane w holenderskim Databloem („The Seed ” – duet z Segue), kanadyjskim Dataobscura („Our Words Are Frozen”, 2010), belgijskim ,VU-US (”The Fallen Love”), niemieckim Halbsicht Records („Lucid Dream”, 2008) czy brytyjskim October Man Recordings („The Lost Beauty”, 2008).
Lista wytwórni, z którymi współpracuje muzyk, jest imponująca, tak jak ilość nagrań, które udało mu się zrealizować w przeciągu ostatnich trzech lat. Zaczyna przynosić to wymierne efekty. W tym roku ukażą się jeszcze cztery kolejne albumy.

Poza graniem w klubach czy galeriach w tym roku Pleq wystąpił m.in. na takich festiwalach, jak Warsaw Summer Jazz Days, Open’er, Audio Art Festival w Krakowie i Chorwacji, Seven Festival (w ramach projektu Polscy Artyści Chopinowi Zagrali).

Pleq tworzy muzykę do wielu instalacji i performance jak również zyskuje sławę w polskim świecie mody tworząc muzykę do pokazów. Opracowywał dźwięki do pokazu Konrada Parola podczas tegorocznego Fashion Week Poland, jak również we wrześniu do charytatywnego pokazu Ewy Ambroziak SOS Comunication.”

Reklamy

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s