Cykl „Drowned in Music”: The Convoy Tour – 25 years of the Ex (18.08.2010)

Cykl „Drowned in Music”

18 sierpnia 2010, środa
start 21.00
wstęp wolny!

The Convoy Tour – 25 years of the Ex
Ex Records 2009
83 minuty

Film o zbyt długiej trasie, zbyt wielu chwilach spędzonych bezproduktywnie w autobusie i wyrzutach sumienia związanych z tymże marnowaniem czasu właśnie. Film o energii, zerwanych strunach i tysiącach niewyobrażalnych kombinacji i o kombinatorach ich dokonujących. Ale przede wszystkim – film o niesamowitej muzyce.

Rok 2009 był rokiem wyjątkowym dla THE EX. Okrągła 30 rocznica podczas której wydarzyło się wiele, odbyło się kilka roszad personalnych, wydano kilkanaście genialnych albumów, zagrano 1371 koncertów.

Rok ten przyniósł również odejście G.W. SOKa z grupy  w której życiu uczestniczył nieprzerwanie od 29 lat. Ciężkie chwile, wyjątkowe rocznice, masa wspomnień – przed wejściem w następny nowy etap kwartet z Holandii postanowił zamknąć za sobą na klucz wszystkie niedomknięte drzwi, czego efektem jest chociażby niewydane dotychczas DVD nakręcone z okazji trasy wieńczącej 25 rocznicę grupy, dokładnie 5 lat temu.

Podczas europejskiej trasy grupy wraz z 25 zaproszonymi gośćmi wydarzyło się naprawdę wiele, sporo rytmów zostało połamanych, sporo ciał pląsających do ich muzyki skręconych w kostce lub innych anatomicznych częściach, multum pozytywnej energii i świetnej muzyki wylanej z głośników. A wśród uwiecznionych na taśmie podróżujących wraz z Exami znaleźć możemy między innymi włoskich rzeźników z ZU czy relatywnie nową grupę Iana MacKaye’a – THE EVENS.

Projekcja filmu odbywa się w ramach festiwalu Kino pod Tekturą.

Reklamy

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s