D.I.Y.GIG: CATHETER /usa + SUFFERING MIND (13.07.2010)

D.I.Y. GIG: CATHETER/ usa, SUFFERING MIND /lublin

13 lipca 2010, wtorek
start: 20.oo
wjazd: 12zł

CATHETER (U$A, Denver)

Catheter powstał w roku ’97 jako zespól crustcore’owy z wpływami metalu. Przez pierwszych parę lat zespól przeszedł przez kilka zmian składu, co doprowadziło do pierwszego wydawnictwa Laughing Dog / Catheter split LP/CD, które ulokowało Catheter na mapie grindcore’a. Pierwsza trasa po Wschodnim Wybrzeżu w ’99 byla udana, a powrót z niej zaowocował debiutanckim 7″ singlem dla Head Fucker Records i split 7″ z nową kapelą z Nowego Meksyku Fieand. W następstwie Catheter zagrał trasę w 2000 r. po USA i Kanadzie gdzie został dobrze przyjęty. Wracając z amerykańskiej trasy wydany został split 7″ z Black Market Fetus, a także 3 way split CD, na którym obok Catheter pojawily sie TR i Sutek Conspiracy, zostały również nagrane kawałki na różne kompilacje dla Slap A Ham, 625 Prod., Putrid Filth Conspiracy, co w końcu doprowadziło do pierwszego pełnego materiału „Preamble To Oblivion” CD/LP dla Selfmadegod i Six Weeks Records. Płyta została bardzo dobrze przyjęta co dało Catheter pozycję jednego z najlepszych grindcore zespołów na świecie. W międzyczasie zespół wydaje kilka split wydawnictw w tym split CD/LP z holenderskim F.U.B.A.R., ze szwedzkim BIRDFLESH oraz split 7″ z Unholy Grave z Japonii.
W 2005 roku CATHETER intensywnie gra & koncertuje w celu nagrania drugiego pełnego albumu, który zostanie wydany na CD w Selfmadegod Records oraz na winylu w Fast & Furious Records (Holandia). W pierwszych dniach września rozpoczyna się trasa obejmująca koncerty na wschodnim wybrzeżu USA, a następnie 8-tygodniowa trasa z niemieckim WOJCZECH w Europie, w tym 4 koncerty w Polsce.
Catheter zagrał wiele tras i koncertów z takimi kapelami Unholy Grave, Municipal Waste, Weedeater, Kalmex And The Riff Mecrchants, Entrails Massacre, Noisear, Wasteoid, Cephalic Carnage, Exhumed, Mortician i wieloma innymi dobrymi grupami.
www.myspace.com/catheter

.

SUFFERING MIND (kuria Lóblin)
grind core petarda z niesamowitym żeńskim wokalem
www.myspace.com/sufferingmind

Reklamy

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s