D.I.Y.GIG: THE LABRATS BUGBAND /swi + DIATRIBES&DRAGOS TARA /swi + RUSH’N’ATTACK /hol (5.07.2010)

THE LABRATS BUGBAND (punkrap) /Szwajcaria + DIATRIBES&DRAGOS TARA (freenoise)/Szwajcaria + RUSH’N’ATTACK (r’n’r hardcore) /Holandia

5 lipca 2010, poniedziałek
godz. 2o.oo

wjazd 12 zł

The Labrats Bugband (Lozanna, Shitzerland)
ImageCzłonkowie tej grupy poprzez swoje artystyczne działania, zestawiając dźwięk na granicy z często przypadkowym słowem i wzmacniając go ruchem na scenie, nadają nowe pojęcia muzyce i współczesnej poezji. Teksty są impulsywne, spontaniczne, bazują na skrzyżowaniu momentami kompletnie różnych idei, przypadkowości alfabetu, paradoksie napisanego i wymówionego. Absurdalność, rytmiczność, hip-hop miesza się z punkiem, cisza z hałasem, język z dźwiękiem, przekaz z abstrakcją. Zbiorowy performance staje się nową, tymczasową rzeczywistością, która zanika wraz z ostatnim dźwiękiem zostawiając w nas pożądanie kolejnego takiego doznania.
Ich ubiegłoroczny koncert stał się najbardziej niespodziewaną rewelacją muzycznego sezonu.
www.myspace.com/thelabratsbugband

Diatribes&Dragos Tara (Genewa, Szwajcaria)
ImageTen mocno libertariański ensemble rozpoczął swoją działalność w genewskiej piwnicy zimą 2004 roku. Nie istnieją stylistyczne ograniczenia dla muzycznego przekazu tej grupy. Wpływy, dźwięki i hałasy spotykają się sporadycznie, łącząc się z sobą, prawie aż do całkowitego zapomnienia. Free jazzowy w podejściu, akustyczny i elektroniczny w jego realizacji, duet intensywnie eksploruje każdą chwilę swojej twórczości. Relacje muzyków z publicznością są intymne i głębokie. Marzenia i obawy stają się hałasem i ciszą…Grupę tworzą: D’incise, performer, którego głównym narzędziem jest laptop, generujący dźwięki w obrębie szeroko pojętej sceny elektronicznej, także dubu oraz Cyril Bondi – operator instrumentów perkusyjnych, najlepiej odnajdujący się w stylistyce jazzu i muzyki eksperymentalnej. Początkowo duet, Diatribes staje się otwartą formacją, poszerzającą swoje spektrum o kolejne muzyczne osobowości pojawiające się na scenie w trakcie każdego koncertu. Tym razem będzie to kontrabasista i kompozytor muzyki elektronicznej, Dragos Tara. Spędzając czas między kompozycją a improwizacją, w swojej twórczości odwołuje się do społecznych rytuałów, teorii gier, korzystający z możliwości, jakie daje muzyczny instrument wsparty przez technologię.
www.myspace.com/diatribesimprovisors

Wszystkie nagrania zespołu do darmowego ściągnięcia ze strony!
http://dragostara.blogspot.com

.

Rush’n Attack (Holandia)

hardcore z rockowym feelingiem. Zespół powstał w 2006 roku, inspirowany głównie taki zespołami jak Black Flag, Annihilation Time czy New Bomb Turks, ale obecnie wykształcił swój własny styl. Ostatni ich album „The Pitch” wydało właśnie Crucial Attack Records.
www.myspace.com/rushnattackyo

www.crucialattack.nl

Reklamy

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s