BANDA DZETA /litwa – koncert (21.06.2010)

21.06.2010, poniedziałek
godz. 20.oo
wjazd 7zł

BANDA DZETA /Litwa, Wilno – minimal indie brass
electro/muzyka akustyczna/folk
www.myspace.com/bandadzeta
http://bandadzeta.hardcore.lt

Banda Dzeta – to nowy i wyjątkowy kolektyw na scenie muzycznej Litwy. W czasie całego roku intensywnie się szykowali aż nareszcie zjawili się w świetle dziennym i są przygotowani z całego serca radować publiczność. W zespole tym grają muzykanci sympatyzujący różnorakim kulturom i rodzajom muzyki. Jedni z nich są tylko amatorami, dla innych muzyka to już ich zawód, ale wszystkich jednoczy chęć i zamiłowanie do grania i rozpowszechniania muzyki międzykulturowej.
W utworach zespołu przeplata się folklor rozmaitych narodów i krajów wraz z nowoczesnymi dźwiękami muzyki rock, punk, jazz oraz avant-garde. Ciężko jest pomieścić wykonywaną przez zespół muzykę w ramki konkretnego stylu, lecz ogromna sekcja instrumentów dętych podpowiada że największy wpływ na twórczość Bandy Dzeta ma muzyka bałkańska.
Jest ich ośmiu muzyków. Grają na gitarze basowej, perkusji, wielkim bębnie, trąbkach, puzonie, tubie i ukulele. Czasami możecie zobaczyć jeszcze i altówkę.
Zespół jeszcze nie tak dawno zaczął swoje występy na scenie, ale już zdążył zdobyć sympatie miłośników tematycznych imprez cygańskich i bałkańskich w Wilnie. Jak mówią organizatorzy jednej z nich, „Utwory Bandy Dzeta są warte ścieżki dźwiękowej do filmu Emira Kusturicy“.
Tymczasem zespół już się szykuje i aktywnie planuje wyjazd do Polski, gdzie już na pewno zagra na Festiwalu muzyki żydowskiej w Krakowie.

Jesteśmy zespół Banda Dzeta, z miasta Wilna. Gramy z całego serca.

Reklamy

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s