KOLOROFON–koncert + Orient Express SoundSystem (4.06.2010)

KOLOROFON – koncert + Orient Express SoundSystem

4 czerwca 2010, piątek

godz. 20:00

bilet: 7zł

www.myspace.com/kolorofon

www.kolorofon.com

Kolorofon istnieje na warszawskiej scenie od 2001 roku. Utwory zespołu znalazły się na różnych składankach, aż w 2008 roku zespół wydał EP-kę, będącą zapowiedzią pełnowymiarowego albumu „Kpt. Skała”, który ukazał się na rynku w listopadzie 2009. Wywrotowa, melodyjna, z elektronicznym szaleństwem. Wydana została przez niezależną wytwórnię muzyczną Myszka Records.

Grupa prezentuje muzykę będącą mieszanką muzycznych stylów. Noise, pop, disco, funk, drum’n’bass, punk to tylko część inspiracji, jakich można się doszukać w twórczości Kolorofonu. Brzmieniem zespół nawiązuje do dokonań takich zespołów jak My Bloody Valentine, Sonic Youth, Pixies, Kraftwerk, Red Hot Chilli Peppers czy Velvet Underground. Surowo brzmiące kompozycje przeplatają się z etniczno-elektronicznymi, a punkowe z chłodną elektroniką. Każda piosenka to efekt poszukiwań ciągle nowych środków wyrazu.

Takie podejście do materii muzycznej znalazło uznanie w oczach dziennikarzy, którzy często w materiałach poświęconych zespołowi zwracają uwagę na muzyczną erudycję i brak jakichkolwiek granic w komponowaniu. Całości dopełniają teksty przepełnione surrealizmem i słowną zabawą, znakomicie uzupełniające muzykę zespołu.

OrientExpress Soundsystem (Lublin)

Orient Express jako duet dj-ów działa od 2006 r., natomiast jako soundsystem ukształtował się w 2008 r. współpracując z muzykami m.in. formacji Ramydade (Michałem Karasiem i Tomkiem Gąsiorem).
Formacja Orient Express od początku swojej działalności stara się promować różnorodność kulturową, muzyczne inspiracje grupy można określić zdaniem: Music around the World! Imprezy z Orient Express to podróż dookoła świata, przez Jamajkę, Amerykę Południową, Afrykę, po Bałkany i Bliski Wschód aż do Pakistanu i Indii.

Reklamy

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s