tekturaFest IV – dzień 6: 5 lat Śmierć Disko Sound(s) (30.04.2010)

5 lat Śmierć Disko Sound(s)

30 kwietnia 2010, piątek
godz. 21:00
składka 10zł

zagrają: Shame On You, DJ Okrutny Cesarz, Śmierć Disko Sound(s), Deadly Water Duck Ensemble
.

Śmierć Disko Sound(s)
ma zaszczyt zaprosić na specjalną urodzinową imprezę z muzyką do tańca i do różańca, z dźwiękami na żywo i z maszyn. Wieczór pełen gości, zaskakujących niespodzianek i pląsów do upadłego. Nie musisz tam być, ale będziesz!

Przed wami wystąpią:

SHAME ON YOU tworzą Magda Staroszczyk (członek i współzałożycielka teatru Impro), Michał Sufin (członek i współzałożyciel teatru Impro, autor książki „Warszawskie Wersety”) oraz Patryk Mogilnicki (rysownik, ilustrator, autor komiksów www.patryk.carbonmade.com).

Shame On You to unikalna fuzja nowej fali, no-wave i noise-u naznaczona piętnem szczególnej wrażliwości tej trójki muzyków. Ich debiutancka EP-ka „Kill All The Comics” rzeczywiście poraża szorstkim, intensywnym brzmieniem. To muzyka gwałtowna, głośna, niepokojąca, jednak nie pozbawiona piosenkowego uroku i mrocznego liryzmu. The Cure, Bauhaus, The Birthday Party, Siouxie, X-Mal Deutschland, Fugazi, Jawbox, Jesus Lizard, Tar, Girls Against Boys, Rein Sanction, U.S Maple, Tortoise, Stereolab, The National, Blonde Redhead, Arcade Fire, Xiu Xiu – tych wykonawców wymieniają Shame On You pytani o swoje fascynacje. Grają melodyjnie, neurotycznie i głośno!

www.myspace.com/shameonyouband


DJ Okrutny Cesarz – Tyran i zbrodniarz. Kradnie muzykę. Puszcza. Nigdy nie był w Rzymie.

.

.

.

Deadly Water Duck Ensemble. Projekt muzyczno/performersko/konceptualny powstały w Lublinie w 2006 roku. Jego twórcy twierdzili, że uprawiają quasiartyzm. 25 marca 2006 roku, podczas pierwszego publicznego występu ogłosili manifest, w którym czytamy m.in. „Quasiartyzm radzi odrzucić wszystkie dotychczasowe szczeble drabiny sztuki, jak radził Wittgenstein a propos swego dzieła, nie odrzucając niczego. Sprzeczność? Tak. Pozorny ten paradoks pozwoli odbiorcy na wniknięcie w ich Sztukę niekonceptualnie, na zasadzie głębokiego czucia.” Grupa powołuje się zarówno na buddyzm zen, jak i na serializm Webnera, eksperymenty Stockhausena, Fluxus i muzykę popową z każdego zakątka ziemi. Nie obce są im dokonania letrystów, sytuacjonistów i neoistów. Najbliżej oczywiście są muzyki konkretnej i sztuki konceptualnej, ale gdyby w trakcie przeżycia estetycznego zachwycony odbiorca krzyknął: ”Toż to hip hop grany na alikwotach!” nikt by nie zaprzeczył.

.

Śmierć Disko Sound(s) to didżejski kolektyw z Lublina rozkręcający od 5 lat alternatywne potańcówki. W swoich setach wydobywają to co najbardziej taneczne w muzyce alternatywnej od końca lat 70tych do dziś, czerpiąc głównie z nurtów postpunk, new wave, cold wave, no wave, electro i dance-punk. Nie ustają w wirtualnych podróżach poprzez czas i przestrzeń, z których przywożą starannie dobrane dźwięki dla ludzi o silnych nogach i otwartych głowach. Ostatnio pojawiają się głównie przy okazji imprez typu live act/dead act. Rozgrzewali publiczność do koncertów Procesora Plus, Dick4Dick oraz kręcili after-party po koncertach zespołów Mikrowafle, Skinny Patrini, Organizm, Bruno Schulz, Bajzel, Hotel Kosmos, The Complainer & The Complainers.

Ostatnio w miarę regularnie pojawiają się w lubelskiej Tekturze oraz warszawskim Powiększeniu.

Wystąpili na festiwalach:

Festiwal Kultury Alternatywnej „Zdaerzenia” (3 razy)

Festiwal Teatrów Europy Środkowej „Sąsiedzi”

Forum Tańca Współczesnego

Festiwal Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi”

Festiwal Kina Offowego „Filmoffo”

Died Moroz Convention

www.myspace.com/smiercdiskosoundsystem

www.lastfm.pl/music/Smierc+Disko+Sound+System

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s