D.I.Y. GIG: IL DISAGIO/ita + VICTIM OF TRUTH + LET’S KILL GOD (21.04.2010)

D.I.Y. GIG: IL DISAGIO/włochy + VICTIM OF TRUTH + LET’S KILL GOD

21 kwietnia 2010, środa

godz. 20

wjazd 12zł

.

IL DISAGIO – hardcore/crust, Sardynia, Włochy

www.myspace.com/ildisagiohc

.

VICTIM OF TRUTH – thrash punk/crust, Biała Podlaska

www.myspace.com/victimoftruth

.

LET’S KILL GOD – neurotic crust, Puławy

www.myspace.com/letskillgod

.

RESPIRATOR crust/dark disco, Lublin

www.myspace.com/respiratorrr

.

IL DISAGIO – hardcore/crust, Sardynia, Włochy

www.myspace.com/ildisagiohc

Il Disagio powstało latem 2003 roku na Sardynii z połączenia ¾ składu Full of Hatred www.myspace.com/fullofhatredhc i Stefano ze składu Bornsick. W zamierzeniu mieli grać wkurwiony i szybki hardcore z wpływami crusta, wyrażający ich gniew wobec zła tego świata – całego shitu związanego z kapitalizmem, społeczeństwem i rujnowaniem ekologicznym planety.

W 2006 roku nastąpiła trzyletnia przerwa w działalności, po której uformował się nowy, teraźniejszy skład. Kapela ma bardzo mocne miejsce na włoskiej scenie. Ludzie wchodzący w jej skład to organizatorzy większości gigów na Sardynii, m.in. także nadchodzącego festu „Ripper fest”we Włoszech. Grali m.in. z Extreme Noise Terror, Driller Killer, Cripple Bastards, UK Subs, Beyond Description i wieloma innymi crustowymi hordami z całego świata. Do tej pory wydawali się na kompilacjach. Z powodu wspomnianych roszad w składzie i przerwy, dopiero teraz będą mogli nagrać swój pierwszy oficjalny album, ale na swoim myspace’owym profilu udostępnili do ściągnięcia nagranie z koncertu, które zapowiada totalną miazgę na żywo!

Na potrzeby tej pierwszej europejskiej trasy(!) wydali krążek zapowiadający ich pierwszego LP, znalazły się na nim 3 kawałki i dostępny on będzie na gigach (tylko 2 w Polsce!). Miazga!!! Nie do przegapienia! PO RAZ PIERWSZY W POLSCE!

VICTIM OF TRUTH – thrash punk/crust, Biała Podlaska

www.myspace.com/victimoftruth

Zespół powstał w czerwcu 2008r. pod nazwa ,,Every Time I Die” w jego skład wchodzili Władek-perkusja, Krzysiek-gitara, Buła-bas, Rikardo i Klaus-wokal. Po pewnym czasie opuścił nas Buła i Klaus, na ich miejsce przyszedł Daniel(bas) oraz Malwina(wokal).Od tamtej pory zespół istnieje pod nazwą Victim Of Truth. Jest on związany ze squatem „Zakaźny” w Białej Podlaskiej. Chociaż załoga gra dość krótko – zdążyli przez ten czas wypracować własny, charakterystyczny styl będący syntezą starej szkoły crust/grinda po linii extreme noise terror czy disrupt, thrashu i anarchopunka, okraszonych metalowymi naleciałościami. Całość dopełniają 2 potężne łączone męsko-żeńskie wokale, odpowiadające za niebanalny przekaz, będący esencją tego co w anarchopunku najważniejsze…Maja już na swoim koncie wygraną w „Wielkiej bitwie zespołów” oraz wydany własnymi silami album, nazwany umownie „Self-titled”, na którym znajdziecie 26 min. konkretnego wygaru (zapewne będzie dostępny i na tym gigu). Kapela ma za sobą szereg koncertów, po których stało się o nich głośno w całej Polsce. Mniemam, że nie zawiodą was i tym razem.

LET’S KILL GOD – neurotic crust, Puławy

www.myspace.com/letskillgod

Kapela istnieje od lipca ’05 – od tego czasu miało miejsce trochę zmian i roszad w składzie, choć jego ‚podstawa’ zawsze pozostawała niezmienna. Styl z czasem ewoluował od prostego, ostrego punka, przez crustcore, skręcając w końcu w kierunku brzmień cięższych, wolniejszych i bardziej zmetalizowanych… w maju ’09 nastąpiła półroczna przerwa w działalności, po której wyklarował się ostateczny skład, nastawiony na /ciągle nieziszczoną/ rejestrację materiału. Mają nadzieję, że rok 2010 będzie w tej kwestii przełomowy.
Utożsamiają się z nurtem anarchopunkowym, przywiązując sporą wagę do takich spraw jak: pro-choice, d.i.y., szeroko rozumiana wolność wyboru i autonomia jednostki, postawy sceptyczno-antyautorytarne, antyfaszyzm, antychrześcijaństwo czy wegetarianizm.

RESPIRATOR crust/dark disco, Lublin

www.myspace.com/respiratorrr

Jest to band ożywiony koncertowo na początku 2009 roku po 10 latach niebytu. Początkowo z inicjatywy Betona, Dżusa i Majkela powstał projekt “Moist Vagina”, później każdy poszedł w swoją stronę: wiadomo“życie”. W grudniu 2008 chłopaki spotkali się i postanowili spróbować zagrać stare numery, kiedy do tego doszło nie było już mowy o tym, żeby nie grać znów. Tak oto w połowie grudnia powstał “Respirator” dołączył jeszcze Młody – chłopaczyna co śpiewa w TB9,u nich gra na gitarze. Ostatnie roszady w składzie zaowocowały nowym materiałem i cięższym niż dotychczas brzmieniem, doszedł żeński pierwiastek – jak najbardziej na korzyść. To pierwszy gig w nowym składzie, także już niedługo będziecie mogli sami posłuchać i ocenić efekty tych zmian.

Reklamy

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s