Koncert: PLUG&PLAY + MAX WEBER + BEACH ON MARS + after: HANG THE DJ! (20.03.2010)

20 marca 2010, sobota
godz. 20:00
wstęp 10 zł

PLUG&PLAY

Plug&Play to lubelsko-warszawski indie rockowy skład, który funkcjonuje od 2006 roku. Muzyka grupy wymyka się jednoznacznemu zaszufladkowaniu. Z jednej strony słychać nowofalowy chłód, z drugiej taneczną pulsację. Wszystko to jest przemycone w piosenkach posiadających przebojowy potencjał, które są idealnie skrojone na alternatywne parkiety. Dziedzictwo indie i postpunka muzycy P&P przekuwają w swój własny styl, dzięki czemu potrafią przemówić własnym głosem, jednocześnie pokazując, że szlachetne inspiracje można wykorzystać w twórczy sposób.

Na festiwalu w Jarocinie, Plug &Play otrzymało wyróżnienie jury w konkursie młodych kapel. Na swoim koncie mają także wydaną własnym sumptem EPkę „Electric Night” oraz kolejną – „Whoreship”, wydaną jesienią 2009.

http://www.myspace.com/plugandplayband

MAX WEBER

Warszawski niezależny zespół założony w 2006 roku przez Tomasza Jacaka (wokal, gitara) i Kamila Strzyżewskiego (bass). W 2009 roku dołącza do nich Kuba Starzyński (perkusja). Muzycy jako swoje inspiracje wskazują takie zespoły jak Sonic Youth, Sebadoh, Nirvana, Pavement czy Built to Spill. Najnowsza EP zespołu zawiera cztery utwory pełne energii i alternatywnego grania.

http://www.myspace.com/maxweberband

BEACH ON MARS

Wyobraź sobie, że David Bowie i Red Hot Chili Peppers zapłodnili Beth Ditto z Gossip, MGMT postanowili przestać udawać, że nie umieją grać, Muse zapisali się na zaawansowany kurs disco, Dr Alban leczył zęby Led Zeppelin, zespół Chic gra mecz razem z Rage Against The Machine przeciwko Killersom i White Lies w którym sędziuje Ian Brown, Tom York jest Sprit’em a Prince pragnieniem. Powrót syntezatora z lat 70, Beach on Mars!

http://www.youtube.com/watch?v=ifkhZXYLg2k
http://www.myspace.com/beachonmarss

Afterparty: HANG THE DJ

Powiew świeżości w zatęchłym ciężko-metalowym i paździerzowo-punkowym mieście. Lubelski kolektyw składający się z dwóch Dj’ów grających taneczne klimaty spod znaku indie, post-punk, electro i new-ravu. Swoją działalność rozpoczął we wrześniu 2008 r. Już niedługo będzie można ich posłuchać na różnych imprezach. W przygotowaniu są energiczne sety i nowe remixy.

http://www.myspace.com/hangthedjlublin

Reklamy

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s