WOODY ALIEN + after: HANG THE DJ! (16.03.2010)

16 marca 2010, wtorek
godz. 20:00
wjazd 10zł

WOODY ALIEN to duet z Poznania o sporym doświadczeniu: Marcin Piekoszewski (bas, wokal) oraz Daniel Szwed (perkusja). Marcin gra równolegle także w zespołach PLUM i HOUDINI, a Daniel w zespole MOTHRA.

Historia zespołu zaczęła się w 1999 roku. Dość długo pracowali nad własnym brzmieniem i piosenkami. Po zagraniu kilkudziesięciu koncertów oraz wysublimowaniu najlepszych kawałków w składzie ze Zbyszkiem Jasińskim, perkusistą PLUM, WOODY ALIEN we własnej sali prób nagrali swoją pierwszą płytę „Piss and shit and a diamond of perception” wydaną w 2005 roku przez Everycolor Rec. i dystrybuowaną przez Gusstaff Rec. W 2008 ukazało się kolejne wydawnictwo zespołu pt. „Pee and poo in my favorite loo”, nagrane w Electriceye Studio, wydane tym razem przez Gusstaff Rec. Trzecia płyta zespołu „MICROGOD” ukazała się w sierpniu 2009 roku.

Charczący, punkowo-funkowy bas, połamane rytmy oraz drapiący wokal tworzą bezkompromisowe, minimalistyczne, surowe brzmienie WOODY ALIEN’A. Woody Alien w basowo-perkusyjnych spazmach idzie jednok o krok dalej i angażując sporą dawkę agresji dociera w okolice, gdzie jazz-core a la NoMeansNo spotyka się z surowym, obskurnym noise’m spod znaku Jesus Lizard czy Lightning Bolt. Zdecydowanie więcej tutaj punkowego wygaru, konsekwentnego drążenia siły, przesterowanego, charczącego basu i rytmicznych kanonad punktowanych drapiącym wokalem.

Największym atutem zespołu jest wierność wypracowanemu brzmieniu i potężna dawka spontanicznej energii tryskającej z basowo-perkusyjnego walca, którą Woody Alien stara się z minimalistycznej konwencji wycisnąć do ostatniej kropli.

www.myspace.com/likewoodyalien

.

Hang The Dj! (indie/electro-pop/nu-rave)
Hang The Dj! to lubelski kolektyw łączący w swoich setach ambitną elektronikę z gitarowym brzmieniem. Publika na ich imprezach nie może narzekać na brak energicznych i tanecznych kawałków, które rozgrzewają parkiet do czerwoności. Polubi ich każdy fan muzyki indie, new-wave, nu-rave, electro-popu czy dance – punku. Oprócz typowych imprez tanecznych, grali aftery po takich zespołach jak Everything is Made in China, Out Of Tune, Kamp!, Squares To Bend, Plug&Play, Renton czy Psychocukier.

www.myspace.com/hangthedjlublin

Reklamy

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s