AH1N1 – drum’n’bass, breakcore (12.03.2010)

12 marca 2010, piątek
start: 20:00
wjazd 8 zł

Zagrają: Vinkiel //Break The System, Corban //Equinox Project, Bassline_soldier, KasiaDred /QHR /Pieter //Colloid

Vinkiel //Break The System
Muza: Acid Techno /Hard House /NRG /Hardcore (frenchcore/deathchant style) /Breakcore

Vinkiel nie interesował się muzyką od dzieciństwa, ale kiedy już zaczął sprawa okazała się jednoznaczna. Popadł w rytm uk i acid techno. Z biegiem lat i wpływem ketaminy na polską publikę, zaczął grać mocniejszą muzę, jak nrg, hardtek, hardkor, frenchcore aż po breakcore. Niezdrowe zainteresowanie angielskim techno pozostało jednak aż do dziś. Grał na większości polskich freeteków oraz w klubach, które tolerują patologiczną muzykę.

Do tej pory wystąpił na imprezach z udziałem m.in. Chris Liberator, Astral Projection, dj Proteus, Suburbass, Narkotek, Doe Doe, Massacre, Mutante, Chosen Few, Jerome Keys, dj Plague, Earfist, Homeboy, Mayhem, I:Gor, The Speed Freak oraz Angerfist. Jest przeciwnikiem reggae, minimali i house (no chyba, że hard house).

www.hardkur.pl/viewtopic.php?t=3001

Corban //Equinox Project

Dj, organizator, promotor. Pierwszą imprezę zagrał w 2006, w 2007 zdobył nagrodę klubu Graffiti w konkursie Adaptery 2007 na młodego dj-a. Organizator wielu imprez w Lublinie, na których gościli między innymi tacy artyści jak COOH, PURPLE UNIT, COLD FUSION, PYRO, oraz dj-e z całej Polski. Muzyka, którą gra to szeroko pojęty Drum and Bass (m.in. neurofunk, trancestep, techstep, liquid funk), BreakBeat oraz DubStep. Wraz z Pigmentem i BNK tworzy soundsystem Equinox Project. Obecnie wraz z kilkoma inny dj pracuje nad nowym projektem Lublin Massie.

Bassline_soldier

Pierwsze drum and bass’y poznane w roku 1999/2000 (tu przede wszystkim LTJ BUKEM & MC CONRAD) wywarły na nim wielkie wrażenie i stały się w przyszłości jego muzyczną inspiracją. Od kiedy sięga pamięcią zajmował się tworzeniem i produkcją muzyki (również mc) z Qćkiem, tworząc „team” PROMINENT (1999-2005).

Swoją „przygodę” z dekami rozpoczął na studiach w Lublinie na przełomie 2005/2006 kupując Technics’y i kilka płyt – oczywiście spod szyldu GOOD LOOKING. Pierwszą oficjalną imprezę zagrał na urodzinach Destructive Sounds w klubie Megido w Lublinie w 2006 roku. Razem z soundCRASHEM współorganizował imprezy z cyklu Drum And Bass Attack w pubie Publika. Obecnie zafascynowany jest „nową odmianą” – deep/intelligent drum and bass, której przedstawicielami są tacy producenci jak: D Bridge, Alix Perez, Spectrasoul, Instra:mental, June Miller, Triad czy Data.

www.soundcloud.com/bassline_soldier

KasiaDred /QHR /Pieter //Colloid

Collod to niejednorodna mieszanina składająca się w tym przypadku z trzech faz: KasiDred, Kuchara i Pietra.  Fizycznie sprawia wrażenie substancji jednorodnej, jednak każda z faz zachowuje swoją niepowtarzalność  i unikalne właściwości. Ze względu na wzajemne i specyficzne oddziaływania między fazami, trudno określić jest fazę ciągłą i rozproszoną. Fazą ciągłą czyli substancją rozpraszającą stanowiącą ośrodek dyspersyjny zdaje się być czwarta faza: muzyka drum’n’bass razem z  innymi pokrewnymi, połamanymi dźwiękami jak jungle, ragga, dubstep czy breakbeat. Podobnie jak większość koloidów, także i ten powstał w sposób samorzutny w wyniku działania sił, których mechanizmy jak dotąd nie zostały precyzyjnie poznane i opisane. Colloid oficjalnie za dekami od 2009.

www.infobot.pl/r/1F1G

Reklamy

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s