Koncert: THE CROWS + DE KRESS + TOXIC GARDEN (6.03.2010)

6 marca 2010, sobota
Tektura,
start: 20:00
Wjazd: 5 zł

THE CROWS /rock alternatywny /Lublin

Zespół powstał u schyłku lata 2007 roku, z inicjatywy dwóch gitarzystów: Krzyśka i Pawła. Jesienią 2009 roku zespół rozpoczął pracę nad debiutanckim albumem w stabilnym składzie: Paweł Bareja (gitara rytmiczna), Marcin Stachyra (gitara solowa), Marcin Skoczek (gitara basowa), Piotr Jagucki (perkusja). Swoistego wybrzmienia utworom nadaje charyzmatyczny wokal Wojciecha Kotlińskiego znanego również z zespołu No Nammes.

Inspirowani różnymi gatunkami muzycznymi starają się wypracować własny i oryginalny styl. Grupa gra rocka z pogranicza progres/alternativ, przykładając jednocześnie bardzo dużą uwagę do treści utworów. Priorytetem grupy jest nagranie płyty oraz występy na festiwalach ogólnopolskich i regionalnej scenie muzycznej.

http://www.myspace.com/kruki666

De Kress (Krasnystaw)
hard rock

www.myspace.com/dekress
www.dekress.pl

Początki zespołu sięgają 2004 roku, kiedy Wojciech Smyk, Daniel Bielski, Bartosz Wal i Piotr Rybczyński założyli pierwszy zespół. W tym składzie udało się zagrać parę koncertów w ZS nr 1 w Krasnymstawie, jednak po pewnym czasie doszło do zawieszenia działalności grupy.
Reaktywacja nastąpiła dopiero po pikniku w 2006, gdy Ryba oraz Walo postanowili kontynuować dzieło sprzed lat. Dołączył do nich Maciek Wolanin. Podczas pierwszego koncertu w klubie Ósemka gościnnie zagrali : Wojtek Smyk i Daniel Bielski. Następnego dnia zdecydowali, że zostaną w tym składzie na stałe. Tak wyglądał początek zespołu De Kress.
W 2008 roku grupa nagrała demo. Zespół zagrał do tej pory kilkanaście koncertów.
W początkowej fazie twórczości, główną inspiracją była starsza muzyka rockowa (np. Scorpions, Motorhead, Deep Purple czy AC/DC). Obecnie grupa znajduje się pod wpływem działalności młodszych zespołów, takich jak Alter Bridge.

TOXIC GARDEN mixstyle core – Lublin

www.myspace.com/toxicgardencore

Początki kapeli sięgają listopada 2008 roku, kiedy to czterech muzyków uzgodniło, że chcą razem grać. Każdy z nich miał inną wizję muzyki i różne wpływy, więc przez dłuższy czas nie mogli się dogadać, w jaki styl mają się przypasować. Po pierwszym koncertowym rozdziewiczeniu w sierpniu 2009, w zespole nastąpiły istotne zmiany personalno-klimatyczne i wszyscy doszli do wniosku, że będą grać, to co każdy lubi najbardziej. Powstała w tamtym okresie nowa szufladka muzyczna – mixstylecore, który od podstaw jest zamysłem i dążeniem na koncepcje twórcze zespołu.

Reklamy

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s