Pleq – LiveAct – koncert (27.o2.2010)

PLEQ – LiveAct /Katowice

muzyka eksperymentalna/ idm/ down-tempo

27 lutego 2010, sobota
godz. 20.oo
wjazd 8 zł

Pleq to projekt eksperymentalny autorstwa katowickiego studenta filozofii, Bartosza Dziadosza.

Pleq rozwinął umiejętność komponowania – choć może bardziej odpowiednim słowem byłoby: konstruowania – muzyki w wysoce syntetycznej formie poprzez serie prób, odbywanych w niemalże klasztornych warunkach. twierdzi, że procesowi temu towarzyszyły doznania duchowe, porównywalne do medytacji. może dlatego w muzyce pleq drzemie głęboka filozoficzna zaduma.

Motywem dźwięku jest przemysł, industrial, gdzie melancholia i romantyzm idzie w parze z harmonią magnetyzującej struktury. 10 października 2008 ukazała się kolejna płyta Pleq Lucid Dream”, wydana przez niemiecką wytwórnię Halbsicht Records. Jest to jego pierwszy album na krążku w dużym nakładzie. Cztery pierwsze ukazały się na labelach internetowych, a ostatni – the lost beauty [october man recordings] – wydany został w limitowanym nakładzie 35 sztuk.

www.myspace.com/pleq

www.lastfm.pl/music/Pleq

[recenzje]

Pleq: The Metamorphosis (U-Cover, 2009)

::::: Pleq potrafi utrzymywać design dźwięków, pisanie utworów i zdolności producenckie w doskonałej harmonii (…) wszystkie kawałki na „songs of sens and nonsens” są dokładne aż do bólu. specyficzne, wpadające w ucho melodie szybko tobą zawładną. (…) „i hear her at the door now” jest jednym z najlepszych IDM/instrumental hip hop utworów jakie znam ::::: www.phlow-magazine.com :::::

Pleq jest definitywnie jednym z najlepszych polskich muzyków z kręgu high-tech, znanym ze swoich utworów z 77industries i ostatniego wydania na envizagae records. Nowo opublikowany na Crazy Language [niemcy] album wydaje się być podsumowaniem dotychczasowej działalności. Odpowiednio dobranymi dźwiękami i hipnotycznymi bitami, Pleq zaprasza do swojego świata, który leży gdzieś pomiędzy science-fiction, a melancholią życia codziennego. Ten album w niezwykły sposób pomaga w ucieczce ::::: www.starfrosch.ch

[dyskografia]

www.discogs.com/artist/Pleq

www.myspace.com/pleq

www.lastfm.pl/music/Pleq

Reklamy

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s