Mikrowafle (live act) + Śmierć Disko Sound(s) (dead act) – 30.01.2010

30 stycznia 2010, sobota
godz. 21.00
składka 10 zł

Mikrowafle to jedni z pierwszych twórców nurtu electro i syntetic-pop w Polsce. Show w ich wydaniu wykracza poza sferę muzyki: to również teatr i videoprojekcja.

Zespół ujawnił się światu w 2003 roku, po rozpadzie grupy-legendy Protoplazmy (1993-2003), jednak idea zespołu jest nieco starsza. Projekt narodził się bowiem jakieś 10 lat temu w Ciechocinku, na początku jako czysta koncepcja. Jednak w 2003 roku, w czasie wojny w Afganistanie, powstał prześmiewczo-kabaretowy teledysk „Dziewczyno Taliba” i stał się bezpośrednim impulsem do wprowadzenia koncepcji w życie.

Latem 2004 powstał pierwszy poważny teledysk – „My są profesory”, a rok później ukazała się pierwsza płyta: „Nareszcie – gdzie ten fjuczer?”. W listopadzie i grudniu 2006 zespół nagrał nowe piosenki i wydał maxisingiel „Cziornaja pora”. W 2007 na ekrany kin wszedł film „Aleja gówniarzy”, trzy utwory Mikrowafli znalazły się na soundtracku do tego obrazu.
www.mikrowafle.com
www.myspace.com/mikrowafle

Śmierć Disko Sound(s) to didżejski kolektyw rozkręcający od kilku lat alternatywne potańcówki. W swoich setach wydobywają to co najbardziej taneczne w muzyce alternatywnej od końca lat 70 do dziś, czerpiąc głównie z nurtów postpunk, new wave, cold wave, no wave, electro i dance-punk. Nie ustają w wirtualnych podróżach poprzez czas i przestrzeń z których przywożą starannie dobrane dźwięki dla ludzi o silnych nogach i otwartych głowach.

Ostatnio pojawiają się przy okazji różnej maści artystycznych festiwali oraz imprez typu live act/dead act. Rozgrzewali publiczność do koncertów Procesora Plus, Dick4Dick oraz kręcili afterparty po koncertach zespołów Mikrowafle, Skinny Patrini, Organizm, Bruno Schulz, Bajzel i Hotel Kosmos.

www.myspace.com/smiercdiskosoundsystem

Reklamy

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s