„Twarzą w twarz – Uniwersytet tworzą ludzie” – wystawa w ACK Chatka Żaka (19.01-2.02.2010)

Zapraszamy serdecznie na wystawę przygotowaną przez naszych dobrych znajomych:

„Twarzą w twarz – Uniwersytet tworzą ludzie”

ACK Chatka Żaka, Radziszewskiego 4

wystawa fotografii

od 19 stycznia do 2 lutego 2010 włącznie

Wystawa stanowi finał pierwszej części projektu „Twarzą w twarz – Uniwersytet tworzą ludzie” i przedstawia pracowników pionu technicznego UMCS.

Projekt jako całość szuka odpowiedzi na pytanie, jaką instytucją powinien być uniwersytet. Idea wystawy nawiązuje do łacińskiego sformułowania universitas magistrorum et scholarium, czyli uniwersytetu rozumianego jako ogół nauczycieli i uczniów, którzy wspólnie decydują i biorą odpowiedzialność za wspólnotę, którą tworzą.

Pomysł na projekt zrodził się w wyniku zdarzeń wywołanych przez zapowiedź zwolnień grupowych na UMCS we wrześniu 2009 roku, zaś jego celem jest przedstawienie ludzi ową wspólnotę tworzących – od pracowników pionu technicznego poczynając, na pracownikach naukowych kończąc.

Do wystawy dołączony jest także folder zawierający fragmenty transkrypcji rozmów przeprowadzonych z pracownikami.

Więcej o projekcie na stronie: www.twarza-w-twarz.pl

Strona przedstawia portrety, wnętrza i sytuacje obrazujące życie pracowników funkcjonujących „między wierszami” struktur i przestrzeni uniwersyteckich oraz transkrypcje przeprowadzonych rozmów.

Grupa studentów z Koła Dziennikarskiego oraz z Samorządu Wydziału Humanistycznego UMCS, zainspirowana przez Klub Krytyki Politycznej w Lublinie, zrobiła zdjęcia oraz przeprowadziła szereg wywiadów z pracownikami pionu technicznego naszego Uniwersytetu.

Wystawa składa się z kilkunastu fotografii wykonanych przez różnych autorów (studentów i absolwentów UMCS), którzy zaangażowali się w tę inicjatywę. Fotografie przedstawiają portrety, wnętrza i sytuacje obrazujące życie pracowników funkcjonujących „między wierszami” struktur i przestrzeni uniwersyteckich.

Reklamy

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s