Koncert: WO + TO /Poznań oraz BEYOND THE BORDERS /Ryga (16.01.2010)

WO + TO (noise/indie/pop, Poznań)

BEYOND THE BORDERS (punk/electro, Ryga/Łotwa)

16 stycznia 2010, sobota
godz. 20:00
wjazd 10 zł

WO aka wojciech morawski to laptopowy muzyk, który mieszka i pracuje w Poznaniu. W wyniku problemów z mięśniami ręki musiał porzucić grę na gitarze elektrycznej. Pustkę po instrumencie w krótkim czasie zastąpił komputer wspierany przez syntezatory. Początkowe proste eksperymenty zaczęły przeradzać się w bogate w brzmienia, down tempowe pejzaże ciasno oplecione kaskadą mikro rytmicznych struktur – nieustannych pulsacji.

Kompozycje WO to przede wszystkim zabawa formą – wysmakowane ambientalne struktury, zabawnie i nieoczekiwanie zamieniają się w pop lub 8 bity. Pozornie bezładne plondrofoniczne frazy oparte na wokalach Elvisa i Toma Yorka, prowadzą do melodii, którą każdy jest w stanie zanucić.

[Wojciech Morawski] Gra z popkulturowymi ikonami. Z ich piosenek i dźwięków znalezionych na śmietniku składa własne elektroniczne brzmienia.

(Michał Wybieralski „Gazeta Wyborcza”)

Od maja bieżącego roku wo współpracuje z vj’em tomaszem gęstwickim (to), członkiem noisowo-eksperymentalnego kolektywu Kakofonikt. Interesują go relacje jakie zachodzą pomiędzy biologią a teorią informacji, estetyką a matematyką, ikonicznością a procesem. Używa technik video-scratch do budowania osobnych narracji, nigdy obojętnych względem warstwy muzycznej. Poszukuje inspiracji w internetowym pejzażu audiowizualnym. Fan sytuacjonizmu i fluksusu, postpunka oraz Michaela Gondry’ego. Ma on na swoim koncie duże sukcesy m.in. występ na tegorocznej edycji Heineken Music Open`er Festival. W sierpniu, obok Pogodna, Kawałka Kulki czy Bajzla, zagrali na Festiwalu Sztuk Audowizualnych MISIETUPODOBA. W swojej ponad dwuletniej działalności grywał zarówno w otwartych przestrzeniach miasta, małych kawiarniach i na festiwalach.

www.myspace.com/wo9
www.youtube.com/user/woBand
W chwilach wolnych od muzyki wo prowadzi bloga na: www.e-teatr.tv/blog

BEYOND THE BORDERS to industrial techno digital hardcore w klimatach Atari Teenage Riot!

www.myspace.com/beyondtheborderz

Reklamy

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s