Rhythms of Resistance: Wschodni SAMBAstion

Zespół samby Wschodni SAMBAstion powstał w październiku 2009, podczas Tekturafest III, dzięki pomocy połączonych sił ekip sambowych RoR z Warszawy, Trójmiasta i Torunia. Jesteśmy częścią międzynarodowej sieci zespołów Rhythms of Resistance.

Naszym celem jest czynna walka z ograniczaniem ludzkiej wolności. Nie dopuszczamy żadnych przejawów dyskryminacji, ze względu na płeć, rasę, orientację itd. Uważamy, iż każdy człowiek ma prawo do godnego życia, pozbawionego stresu i nieprzyjemności. Z tego powodu angażujemy się we wszelakie inicjatywy, które pomagają o tę wolność walczyć. Chcemy wspierać demonstracje i inne akcje uliczne, które są związane z ruchem antyglobalistycznym, prawami człowieka oraz zwierząt. Jesteśmy otwarci na uczestnictwo w imprezach kulturalnych, o ile mają one charakter niekomercyjny i niedyskryminujący..

Samba jest doskonałym narzędziem „walki” na ulicy. Skupia uwagę, generuje masę energii i radości, jednoczy nas wszystkich i przypadkowych przechodniów. Dźwięk tworzy małą enklawę, miejsce w przestrzeni miejskiej w którym nie ma dyskryminacji ani patrzenia na innych przez pryzmat ich światopoglądu. Pozwala nam czuć się wolnymi w miejskich murach, daje poczucie, że wszyscy robimy razem coś ważnego dla innych.

W każdy czwartek o 20:00 w TEKTURZE odbywają się nasze próby. Serdecznie zapraszamy ludzi, którzy podobnie jak my dostrzegają niesprawiedliwość i chcą z nią czynnie walczyć grając sambę.

Dowiedz się więcej tutaj.

Kontakt:
wschodni.sambastion@gmail.com

Reklamy

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s