The Complainer & The Complainers /live act + Śmierć Disko Sound(s) /dead act (21.11.2009)

21 listopada 2009, sobota
godz. 21.00
wjazd: 10 zł

The Complainer & The Complainers znani są ze swoich projektów związanych z szeroko pojętą sztuką, takich jak wystawy czy instalacje, przy okazji nadając nowe znaczenie terminowi kapeli „art-rockowej”. Na początku był The Complainer (TC, znany chociażby z prowadzenia legendarnej wytwórni mik.musik.!., Mołr Drammaz, retro*sex*galaxy, Pathman, współpracy z Felixem Kubinem itd). Po entuzjastycznym przyjęciu drugiego solowego albumu „…& The Complainers”, TC postanowił rozbudować występy sceniczne do rozmiarów kwartetu. Tym samym tytuł płyty przemienił się w prawdziwy band.

W listopadzie 2008 ukazał się trzeci album The Complainera, a pierwszy nagrany ze składem The Complainers i kilkoma pierwszorzędnymi gośćmi, m.in. Arturem Rojkiem (Myslovitz), kwartetem smyczkowym O’SKUAd, czołowym przedstawicielem polskiej niezależnej elektroniki 8rolek i sitarzystą Tomkiem Osieckim. A zatytułowany jest bajecznie „POWER JOY HAPPINESS FAME!”.

Śmierć Disko Sound(s) to didżejski kolektyw rozkręcający od kilku lat alternatywne potańcówki. W swoich setach wydobywają to co najbardziej taneczne w muzyce alternatywnej od końca lat 70 do dziś, czerpiąc głównie z nurtów postpunk, new wave, cold wave, no wave, electro i dance-punk. Nie ustają w wirtualnych podróżach poprzez czas i przestrzeń z których przywożą starannie dobrane dźwięki dla ludzi o silnych nogach i otwartych głowach.

Ostatnio pojawiają się przy okazji różnej maści artystycznych festiwali oraz imprez typu live act/dead act. Rozgrzewali publiczność do koncertów Procesora Plus, Dick4Dick oraz kręcili after-party po koncertach zespołów Mikrowafle, Skinny Patrini, Organizm, Bruno Schulz, Bajzel i Hotel Kosmos.

Reklamy

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s