Antyfaszystowska demonstracja 11 listopada w Warszawie

TEKTURA poleca i wybiera się na antyfaszystowskie demo w Warszawie -11.11.2009, godz. 13.oo – Metro Świętokrzyska. Bądź tam z nami! Zapraszamy.

Szanowni Państwo!

Poniżej przesyłamy oficjalne zaproszenie na legalną pikietę, która ma być wyrazem naszego sprzeciwu wobec corocznych parad neofaszystów w dniu 11 listopada.

Zbliża się dzień, który zagarniają oni jako swoje święto. A przecież 11 listopada powinien być świętem wyzwolenia, nie zaś szczucia mniejszości.
Tylko nasz solidarny, wspólny sprzeciw wobec takich zachowań może je ukrócić, ponieważ razem jesteśmy silniejsi/silniejsze, i wspólnie walczymy o bezpieczną przestrzeń dla nas.

W tym dniu chcemy stanąć razem jako mieszkańcy i mieszkanki stolicy, ale też jako grupy atakowane ze względu na płeć, pochodzenie, narodowość, tożsamość seksualną czy poglądy.

Mamy nadzieje, że będziecie tam z nami!

Ucieszą nas także wszelkie listy poparcia, które z chęcią zamieścimy na stronie oraz odczytamy podczas pikiety.

Pozdrawiamy serdecznie
Antyfaszystowskie Porozumienie 11 Listopada

Antyfaszystowskie Porozumienie 11 Listopada zaprasza na :

DEMONSTRACJĘ ANTYFASZYSTOWSKĄ
która obędzie się w dniu 11 listopada 2009 o godzinie 13.00 przy wejściu do Metra Świętokrzyska.

Nasza demonstracja jest reakcją na coroczne, legalne marsze neofaszystów. W czasie pochodu przez centrum Warszawy skandują oni faszystowskie i antysemickie hasła, nawołując do nienawiści wobec wszystkich, którzy nie pasują do ich wizji „prawdziwego Polaka”.
Jesteśmy oburzeni tym, że władze miasta Warszawy zezwalają na marsze neofaszystów. Zgoda lub nawet tylko bierna postawa wobec tego typu demonstracji prowadzi do przyzwolenia na obecność głoszonych przez nich poglądów w przestrzeni publicznej. Czym to się kończy, możemy w Polsce obserwować od kilku lat. Jeszcze niedawno media regularnie publikowały zdjęcia kolejnych polityków wznoszących ręce w geście „powitania rzymskiego” (które było gestem stosowanym przez nazistów w III Rzeszy i jest obecnie znakiem rozpoznawczym osób o neofaszystowskich przekonaniach), a szefem państwowej telewizji był redaktor gazetki dla nazi-skinheadów.
Gdziekolwiek na świecie neofaszyści demonstrują, w odpowiedzi na ulice wychodzą przede wszystkim zwykli mieszkańcy miast. To właśnie ich udział w kontrmanifestacjach jest dla ludzi zafascynowanych ideologią opartą na nienawiści wyraźnym komunikatem, że dla faszyzmu i jego odmian nie ma i już nigdy nie będzie przyzwolenia i akceptacji.
Dlatego zapraszamy wszystkich mieszkańców Warszawy do udziału w demonstracji antyfaszystowskiej. Pokażmy, że w naszym mieście, jak i w żadnym innym, nie ma miejsca na propagowanie faszyzmu, ksenofobii, antysemityzmu czy homofobii.

Po demonstracji zapraszamy do klubu CDQ na koncert zespołów popierających idee przyświecającą demonstracji; zagrają: HiFi Banda, JWP, 19 wiosen, Złodzieje Rowerów, Don Shchep.

ULICZNA AKCJA MALOWANIA MURALA
poświęconego rocznicy „Nocy Kryształowej”, czyli pierwszego pogromu Żydów inicjowanego przez władze państwowe w hitlerowskich Niemczech, który miał miejsce w nocy z 9 na 10 listopada 1938. Wydarzenie będzie miało miejsce przy skrzyżowaniu ul. Górczewskiej i Al. Prymasa Tysiąclecia, w poniedziałek 9 listopada 2009. Dziennikarzy zapraszamy na godzinę 12.00, będzie wtedy możliwość udokumentowania pracy artysty z grupy 3fala (www.3fala.art.pl) oraz przeprowadzenia wywiadów z organizatorami i zaproszonymi gośćmi.

Antyfaszystowskie Porozumienie 11 Listopada

Więcej informacji:

www.wawa11listopada.blogspot.com
porozumienie11listopada@o2.pl
Kontakt tel: 519 875 418, 722002890

Reklamy

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s