ODWOŁANY!!! D.I.Y.GIG: ALL OR NOTHING HC (hc/punk, California, USA) + POGOTOWIE SEKSUALNE /punk, Wawa (13.11.2009)

KONCERT ODWOŁANY!!!

Z przykrością informujemy, że cała europejska trasa zespołu All Or Nothing HC została odwołana, a więc także lubelski koncert w Tekturze.

D.I.Y.GIG: ALL OR NOTHING HC (hc/punk, California, USA) + POGOTOWIE SEKSUALNE /punk, Wawa (13.11.2009)

13 listopada 2009, piątek

godz. 20.oo

wjazd 12zł

ALL OR NOTHING HC powstało w 1997 roku w Norco, w południowej Kalifornii.  Utworzony został  po  rozpadzie  żeńskiej   formacji   Hc/punk   HE’S   DEAD   JIM,   poprzedniej   formacji wokalistki  ALL  OR  NOTHING  HC  –  Renae  Bryant. Postaci  znanej i aktywnej od lat w kalifornijskiej scenie hc/punk, prowadzącą własną wytwórnię On The Rag Records (w której promuje kobiece zespoły  hardcore  punk), wydającą zina pod tą samą nazwą, organizującą koncerty oraz stale współpracującą z najważniejszym amerykańskim zinem – “Maximum Rock  N Roll”.

Od  samego  początku  istnienia  zamysłem  było  stworzenie  zespołu  grającego   dynamicznego hardcore  z  wybijającym   się   kobiecym   wokalem.   Inspirację   stanowiły   zarówno   Hc-owe amerykańskie formacje lat 80.  i  90.  (Sick  Of  It  All,  Agnostic  Front,  Kill  Your  Idols)  jak  i czadowe i melodyjne hcpunkowe kapele z żeńskim wokalem (Naked Aggression, Tilt). Czerpiąc inspirację z różnych źródeł zespół z całą pewnością osiągnął  charakterystyczne  brzmienie.  Teksty zespołu dotyczą zarówno społecznych i politycznych, jak i osobistych kwestii, często pisanych  z kobiecej perspektywy, dotykające zjawiska seksizmu, mizoginii i przemocy wobec kobiet. W styczniu 2008 zespół odwiedził po  raz  pierwszy  Europę,  występując  w  Niemczech,  Danii, Czechach oraz w Polsce. Wydawnictwo zespołu – “All of these are days of the death” 7”EP  ukazało sie wtedy nakładem Emancypunx Records (Polska) i On The Rag Records (Usa).

Najnowsza płyta CD zespolu nosi tytuł  „California Bleeding” i  wyszła  w  wytwórnii  wokalistki Renae – On The Rag Records.

www.allornothinghc.com

www.myspace.com/allornothinghc

POGOTOWIE SEKSUALNE (punk rock, Wawa)

Tym, którzy uważają, że punkowemu undergroundowi brakuje trochę humoru i seksu, pejczyki szykuje i z odsieczą przybywa (na sygnale!) Pogotowie Seksualne.

Debiutancką płytę warszawskiej grupy zatytułowaną „Na Sygnale” wydał Pasażer. Punk rocka z humorem i seksem w Pogotowiu gra m.in. Katiusza znana z Mass Kotek, Silikon Fest i Piekła Kobiet, Siwa (ex. Junkie Train), Suchy (Dumbs) oraz Marlena na wokalu.

W piosenkach Pogotowia nawet starsze panie lubią czasem pochuliganić i „za nic mają rady ojca dyrektora”. Zupełnie nie mieszczą się w moherowych standardach i mają je w przysłowiowym… „głębokim poważaniu”!

Punk rock Pogotowia jest nie tylko pikantny (o masturbacji nie śpiewała chyba żadna punkowa kapela od czasów Moskwy?), ale i szyderczy.

Połączenie różnych doświadczeń i pasji zaowocowało muzycznym mixem, który nie wszystkim kojarzy się jednoznacznie. O Pogotowiu jedni mówili, że przypomina punkowe polskie zespoły z lat 80., innym kojarzy się bardziej z agresywną energią amerykańskich damskich hardcore’owo punkowych składów.  Na scenie Pogotowie prezentuje się jakby właśnie wysiadło z karetki: pielęgniarska stylistyka rodem z polskich szpitali miesza się z punkowym karnawałem.

www.myspace.com/pogotowie

Reklamy

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s