Koncert: Marne Szanse + Popkultura+R.U.M. (24.09.2009)

MARNE SZANSE, R.U.M. oraz POPKULTURA w Tekturze

24 września 2009, czwartek

godz. 20:00

wjazd 10zł

MARNE SZANSE -> Wawa

Indie / Postpunk

myspace.com/marneszanse

W skrócie: jesteśmy MARNE SZANSE! I wszystko jasne…

Założyliśmy nasz zespół z chęci grania posępnej i smutnej muzyki w stylu Joy Division, ale szybko okazało się, ze interesują nas raczej klimaty Franza Ferdinanda, The Killers i Bloc Party. Inspirując się muzyką naszych idoli tworzymy mocne rockowe piosenki, w których nie brakuje dyskotekowego bitu i klawiszy rodem z lat 80. Jednocześnie odcinamy się od wyegzaltowanego wizerunku „typowej indie kapeli”. Jesteśmy po prostu sobą.
Naszą muzykę z braku laku określamy mianem indie dance punk. Najczęściej słuchamy The Killers, Franz Ferdinand, Editors, MGMT, Joy Division i takich tam, podobnych kapel. Chcemy grać muzykę i do potańczenia, i do machania głową, a nawet do skakania, jeśli ktoś już bardzo musi.

POPKULTURA Rock / Alternative -> Warszawa

www.myspace.com/popkulturarecords

„W coraz gęstszym natłoku młodych Indie zespołów, trudno odnaleźć świeżość i oryginalność. To co miało być nową jakością dla muzyki rockowej, stało się kolejnym kiepskim szablonem, według którego pseudo artyści zdobywają sławę wśród nastolatek. Ale nie od dziś wiadomo, że każda rewolucja… Popkultura nie proponuje rewolucji. Nawiązując do lat osiemdziesiątych, wybierając z nich to co najlepsze, Popkultura przenosi magiczny świat kiepsko brzmiących syntezatorów w XXI wiek. Tworzy muzykę z charakterem i duszą. Wspomina największych klasyków, puszcza do nich oczko, bawi się konwencją i formą. Charyzmatyczna postać kompozytora, klawiszowca, wokalisty oraz autora tekstów Maćka Olbrycha powoduje, że muzyka Popkultury to spójne, ciekawe i charakterystyczne brzmienie. Chwytliwe harmonie i zapadające w pamięć melodie zderzają się z bardzo osobistymi i emocjonalnymi tekstami. Tworzą klimat mistyczny, psychodeliczny, a czasem po prostu refleksyjny.” (ROBERT RADZIMIRSKI)

R.U.M. (Lublin)

Zespół R.U.M. powstał w 2002 roku. Na początku występował pod nazwą SOLID,  w czasie kilkuletniej działalności grał koncerty w lubelskich klubach (m. in. dawny 5-ty Element, Hades, Cax Mafe, Medyk), na przeglądach (m. in. Lubelska Scena Rockowa, Staś), podczas imprez kulturalnych (m. in. Konwent Miłośników Fantastyki Dragon) i w lubelskich liceach. Skład od lat serwuje słuchaczom energetyczną,  a miejscami nastrojową mieszankę różnych gatunków rocka. Każdy z członków zespołu wnosi do wykonywanej przez kapelę muzyki indywidualne pomysły, czego owocem jest świeże i dynamiczne brzmienie. Członkowie zespołu udzielają się też w innych projektach muzycznych, od kapeli z funkowo – reggaowym repertuarem, przez grupy wykonujące różne odmiany muzyki rozrywkowej po chór gospel i zespół z nim współpracujący.

R.U.M. tworzą: Rafał Szymanek – wokal, gitara akustyczna, teksty; Filip Sykut – gitary; Jarek Maksim – gitary, muzyka, teksty, aranżacje, wokal; Łukasz Puła – gitara basowa i Maciek Ziemba – perkusja.

Reklamy

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s